Matura z matematyki 2020. Przeciek odpowiedzi z zadań zamkniętych?
Matura z matematyki zaczęła się we wtorek 9 czerwca o godz. 9. Tego samego dnia po południu w mediach społecznościowych pojawiło się jednak zdjęcie z odpowiedziami na zadania zamknięte (wymagające wyboru prawidłowej odpowiedzi z kilku podanych). Nie byłoby w tym nic dziwnego – było już po egzaminie – gdyby nie to, że na zdjęciu widniała godzina 8.42. To wzbudziło podejrzenia, że zadania z matury z matematyki mogły pojawić się w sieci przed samą maturą.
Jedna z internautek twierdziła, że odpowiedzi na pytania zamknięte na maturze z matematyki uczniowie z Podlasia mieli już o 8. Pod wpisem pojawił się też komentarz maturzystki z Podlasia, która nic nie słyszała o wyciekach zadań.
Matura 2020. Przecieki zgłoszone przez CKE do prokuratury
Na sugestie wycieku zadań z matury z matematyki szybko zareagowała CKE, informując, że sprawa zostanie zgłoszona na policję. Wcześniej na prokuraturę zgłoszono już sprawę przecieku tematów z matury 2020 z polskiego.
Na Twitterze policja poinformowała, że pracuje z prokuraturą nad zawiadomieniami o możliwych przeciekach tematów z matury. Policja jest też w stałym kontakcie z CKE i MEN.
