Marek Żydowicz: "Łukasz Krupa kompromituje siebie i prezydenta!" Znowu tarcia między ratuszem a dyrektorem festiwalu Camerimage

online
Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Camerimage
Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Camerimage Dariusz Bloch
Po naszej ostatniej publikacji, w której opublikowaliśmy odpowiedzi Łukasza Krupy, dyrektora biura promocji UMB na pytania Marka Żydowicza, organizator festiwalu znowu zabiera głos i odnosi się do wypowiedzi szefa biura promocji ratusza. [LIST MARKA ŻYDOWICZA, 7.10.2018]

Przypomnijmy, Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Camerimage chciał odpowiedzi od prezydenta Bruskiego na pytania: „Na jakie cele i w jakich wysokościach zostały przekazane środki zabrane przez miasto festiwalowi Camerimage, jakie korzyści w zakresie PR przyniosły wydarzenia dofinansowane ze środków zabranych Camerimage?” oraz dopytuje: "W których konkretnie wystąpieniach, proszę o podanie miejsca i czasu oraz treści, wypowiedziałem się niezgodnie z faktami w sposób negatywny na temat Bydgoszczy?" Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Krupa, dyrektor biura promocji ratusza.
TUTAJ znajdziesz publikację z wypowiedziami Łukasza Krupy, dyrektora biura promocji UMB na pytania Marka Żydowicza

Dziś do naszej skrzynki kontaktowej wpłynęło pismo od Marka Żydowicza. Przytaczamy jego treść:
"W nawiązaniu do artykułów (...) pani Joanny Pluty „Camerimage. Coraz bardziej iskrzy na linii Rafał Bruski - Marek Żydowicz",
zamieszczonego (...) w internetowych wydaniach Gazety Pomorskiej oraz Expressu Bydgoskiego, chciałbym skomentować zawarte w nich informacje, których udzielił, w imieniu Pana Rafała Bruskiego, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą — Pan Łukasz Krupa" - czytamy w liście.

"Pan Łukasz Krupa swą odpowiedzią kompromituje siebie i prezydenta! Tak naiwnie mija się z prawdą, że dziecko się w tym połapie! Pan Krupa nie czyta ze zrozumieniem, nie tylko moich próśb, czy komentarzy, ale także słów własnego szefa - prezydenta Bruskiego.
W liście z dnia 5 października, Pan Krupa twierdzi, że żadne środki nie zostały Camerimage zabrane. Otóż, sam prezydent Bruski w swym liście z dnia 19 września przyznaje, że zawnioskował do Rady Miasta o zmniejszenie dotacji dla Camerimage o 2 mln złotych („...wprowadziłem do projektu uchwały budżetowej na 2018r. korektę zmniejszającą kwotę wsparcia dla Festiwalu do wysokości 0,5 mln zł.") i te pieniądze zostały Festiwalowi zabrane.
Marek Żydowicz ponadto punktuje:

  • Pan Łukasz Krupa twierdzi, że „Nie jest wiadome prezydentowi, by Pan Żydowicz w ogóle oficjalnie się zgłaszał z chęciq wystqpienia na sesji". Prezydent Rafał Bruski doskonale wiedział, że chciałem zabrać głos na posiedzeniu Rady Miasta w dniu 28 grudnia 2017 roku. Wskazuje na to jasno Protokół nr LIII/2017 z sesji Rady Miasta Bydgoszczy opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Bydgoszcz, gdzie o mojej gotowości wystąpienia przed Radą poinformował oficjalnie radnych pan radny Mirosław Jamroży, a potwierdził wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński. Pan Rafał Bruski w swoim wystąpieniu skomentował to tak: „Ja rozumiem, że może atrakcyjnym widowiskiem by było, gdy Pan Bruski z Panem Żydowiczem zaczęli na tej sali się, że tak powiem przekabacać, ale to na pewno sprawie by nie służyło...". Pan Bruski wiedział, że chcę skomentować jego bezpodstawny wniosek o obniżenie dotacji dla Camerimage i cynicznie nie wyraził na to zgody.
  • Pan Krupa stwierdza też, że umowa z Camerimage wygasła w 2017 roku i żadne ustalenia co do dalszego finansowania Festiwalu - nie zostały poczynione. Przypomnieć należy, że w dniu 19 grudnia prezydent Bruski z własnej inicjatywy pochwalił się przed opinią publiczną, że porozumiał się z Camerimage na organizację Festiwalu w Bydgoszczy w latach 2018-2020 i bynajmniej nic nie mówił o obniżeniu dotacji. Co więcej, w obecności świadków obiecał jej zwiększenie. Potem bezpodstawnie złamał tę umowę wnioskując do Rady Miasta o zabranie Camerimage 2 mln. złotych.
  • Pan Krupa mija się po raz kolejny z prawdą sugerując, że środki zabrane Camerimage nie zostały dotąd zagospodarowane, bo trwają prace nad strategią marki Miasta, która dopiero wskaże flagowe wydarzenie kulturalne Bydgoszczy na które te środki zostaną przeznaczone.

Dyrektor Żydowicz pisze do wszystkich, czyli do jednego [KOMENTARZ]

WAŻNE INFORMACJE! OD PRZYSZŁEGO ROKU INACZEJ ROZLICZYMY PIT-Y

Pedofilia w Kościele - dlaczego to problem na taką skalę?

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

c
ciekawiec
a dlaczego ciągle odpowiada Krupa? Gdzie jest Bruski? Chowa się za plecami swojego dyrektora? Nie ma odwagi odpowiedzieć? Bo ktoś tu kłamie. Tylko kto? Prezydent czy dyrektor?
m
manipulacja?
gdzie jest reszta listu pana Żydowicza? express manipuluje? tekst się urywa w pół zdania!

KRUPA KŁAMIE W IMIENIU KANDYDATA NA PREZYDENTA.

Wstyd. Dość już Bruskiego
Dodaj ogłoszenie