https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mamy nowych, świetnie wyszkolonych ratowników. Bydgoska Grupa Ratownictwa Medycznego PCK już po egzaminach

Maciej Czerniak
Magdalena Michułka-Kuraś
Przeszkoleni do ratowania życia poszkodowanym w ekstremalnych warunkach. Ratownicy PCK zdawali egzamin praktyczny na terenach poprzemysłowych w Barcinie. To pewni ludzie, na których można polegać. Bydgoska Grupa Ratownictwa Medycznego PCK liczy już 39 członków.

Zobacz wideo: Zasady szczepień

- Zakończyliśmy chwilę przed wejściem w życie nowych obostrzeń staż kandydacki dla naszych rekrutów. Trwał on rok. Tak naprawdę jednak takie szkolenia jak nasze i w innych służbach, mogą się odbywać. Stoimy na straży bezpieczeństwa narodowego i publicznego - mówi Magdalena Michułka-Kuraś, szef Grupy Ratownictwa Medycznego PCK w Bydgoszczy.

Dodaje, że grupa spotykała się z zachowaniem reżimu sanitarnego, z zachowaniem odległości, w maseczkach i rękawiczkach.

Na staż zgłosiło się 9 kandydatów, ale tylko dwóch zakończyło egzamin pozytywnie. To świadczy o skali trudności testu praktycznego, który zdawać muszą ratownicy PCK szkoleni do działania w najtrudniejszych, czasem ekstremalnych warunkach.

Zobacz zdjęcia:

To Cię może też zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski