Łukasz Wiese uratował seta i zwycięstwo Łuczniczki[ZDJĘCIA]

Zdjęcia Dariusz Bloch
Po zakończeniu spotkania bydgoszczanie mieli powody do radości
Po zakończeniu spotkania bydgoszczanie mieli powody do radości Dariusz Bloch
W czwartek w ramach pierwszego meczu o dziewiąte miejsce w PlusLidze Łuczniczka na pożegnanie sezonu w Bydgoszczy pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (28:26, 25:20, 25:23). Gra toczy się do dwóch wygranych.

W pierwszym secie Olsztyn prowadził już 24:20. Wówczas w polu zagrywki stanął Łukasz Wiese, który wyprowadził Łuczniczkę do wyniku 25:24. Set zakończył blok Wojciecha Jurkiewicza. Rewanżowe starcie pomiędzy oboma zespołami zaplanowano na 20 kwietnia o godzinie 18.00 w Olsztynie. Jeśli gospodarze wygrają, wówczas rozstrzygające o dziewiątej pozycji spotkanie odbędzie się 21 kwietnia, także o godzinie 18.00.
Łuczniczka: Klinkenberg, Radke, Wiese, Jurkiewicz, Ruciak, Kosok, Żurek (libero) oraz Wolański, Jarosz
Indykpol: Bednorz, Woicki, Oivanen, Koelewijn, Stoilović, Zniszczoł, Potera (libero) oraz Bieńkowski, Adamajtis,
MVP: Łukasz Wiese (Łuczniczka Bydgoszcz).Zobacz galerię: Łukasz Wiese uratował seta i zwycięstwo Łuczniczki