zm
Dariusz Bloch
Bydgoscy siatkarze po zaciętej walce "na widelcu" mieli wygraną w Kluczborku. Ostatni set miał jednak dziwny przebieg.

Zaciętego meczu można było się spodziewać, bo BKS Visła i Mickiewicz sąsiadowali w ligowej tabeli. Obie drużyny liczyły na punkty i ostatecznie się nimi podzieliły.

Spotkanie od początku było zacięte, ale krok z przodu byli gospodarze. Po twardej walce z minimalną przewagą wygrali dwa pierwsze sety (drugiego na przewagi) i byli o krok od trzypunktowej wygranej.

Bydgoska ekipa się jednak nie poddawała i w trzeciej odsłonie to siatkarze BKS Visła dyktowali warunki. Czwartą serię zaczęli gorzej (1:5), ale szybko dogonili rywali i znów budowli przewagę, doprowadzając do remisu w meczu.

W tie breaku od początku potwierdzali, że złapali odpowiedni rytm. Grali skutecznie, powiększając przewagę, aż do stanu 12:6. Gdy zdawało się, że zwycięstwo mieli już na wyciagnięcie ręki... stanęli. Gospodarze tymczasem zaczęli świetnie serwować, skutecznie grać blokiem i zupełnie zdominowali tę część meczu. Odrobili wszystkie starty i wyszli na prowadzenie.

- Nie tak to miało wyglądać... Niestety w tie-breaku nasza postawa nie była najlepsza i musieliśmy uznać wyższość KKS Mickiewicz Kluczbork - przekazał bydgoski klub.

MICKIEWICZ KLUCZBORK - BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ 3:2
Sety: 25:23, 26:24, 18:25, 22:25, 15:13
MICKIEWICZ: Linda 24, Pasiński 15, Lewandowski 10, Mucha 6, Rohnka 5, Kopacz 4, Mendel (libero) oraz Czyrek (libero), Lipiński, Górski 6, Siemiątkowski, Olczyk.
BKS: Rykała 23, Cieślik 17, Radziwon 13, Polczyk 12, Kwasigroch 6, Słotarski 3, Dzierżyński (libero) oraz Czetowicz, Gutkowski 5, Szarek.

7. runda Tauron 1. Ligi: Lechia Tomaszów Maz. - Gwardia Wrocław3:1 (25:17, 24:26, 25:18, 25:20), AZS AGH Kraków - MCKiS Jaworzno 0:3 (23:25, 17:25, 15:25), Avia Świdnik - MKS Będzin 1:3 (25:22, 20:25, 22:25, 20:25), Arka Chełm - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:19, 24:26, 25:23, 25:12), Chrobry Głogów - SMS PZPS Spała 0:3 (24:26, 19:25, 18:25), BAS Białystok - Olimpia Sulęcin 3:1(25:21, 25:16, 23:25, 25:22), KPS Siedlce - Astra Nowa Sól 3:1 (25:23, 23:25, 25:20, 27:25).