https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ludzie byli największym atutem gminy Koronowo przez minione ćwierć wieku

Marek Chełminiak
Ksiądz Henryk Pilacki przyjmuje z rąk burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego statuetkę „Korona Felix Vallis”
Ksiądz Henryk Pilacki przyjmuje z rąk burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego statuetkę „Korona Felix Vallis” nadesłana
Z okazji 25 lat samorządności, w Koronowie odbyła się sesja Rady Miejskiej, połączona z uhonorowaniem osób zasłużonych dla gminy.

Podczas uroczystości z udziałem licznej grupy mieszkańców miasta, zaprezentowano między innymi dokonania miejscowego samorządu. Gmina od lat słynie z rozwiniętego rolnictwa i turystyki. W obu dziedzinach przez ostatnie 25 dużo się zmieniło, dzięki mieszkańcom i przedstawicielom lokalnego samorządu.

- W tym czasie nasza gmina przechodziła przeobrażenia, zmieniała się i rozwijała. Zrobiono już dużo, ale wiemy, że do zrobienia jest wciąż wiele i to jest nasze wyzwanie na przyszłość - powiedział Stanisław Gliszczyński, burmistrz Koronowa.

- Wszelkie zamysły i plany pozostałyby jedynie na papierze, gdyby nie ludzie, którzy je krok po kroku realizują. Ci ludzie są największym bogactwem Ziemi Koronowskiej, związani z nią na dobre i złe, kochający swoją małą ojczyznę. Te ćwierć wieku samorządu to tak naprawdę największa wygrana mieszkańców miasta i gminy - dodawał.

Najaktywniejsi z nich zostali uhonorowani medalami i okolicznościowymi statuetkami. Medalem „Za zasługi dla Ziemi Koronowskiej wyróżnieni zostali: Zenona i Zdzisław Niedźwiedź, założyciele szkółki roślin ozdobnych i owocowych, funkcjonującej w podkoronowskim Nowym Dworze oraz Angelos Spanidis, współtwórca koronowskiego samorządu oraz założyciel i właściciel słynnego zajazdu Rożen - Skansen Stopka.

Za pełnienie funkcji Radnego Rady Miejskiej w Koronowie wyróżniono Grzegorza Myka, Tomasza Gordona i Mariana Kuropatwińskiego, którzy byli radnymi przez pięć kadencji. Po raz pierwszy wręczono także wyróżnienia Burmistrza Koronowa, w postaci statuetek „Korona Felix Vallis”, czyli „Szczęśliwa Dolina”. Za zasługi w zakresie modernizacji budynków i ochrony zabytków nominacje do tego wyróżnienia otrzymali: ks. prałat Henryk Pilacki, długoletni proboszcz koronowskiej parafii i ks. Wiesław Wiśniewski, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Mąkowarsku, a także Bank Spółdzielczy w Koronowie. Nominowanymi

w zakresie przedsiębiorczości byli: Firma Wimar Sp. z o.o. w Koronowie, Andrzej Kortas, właściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno - Sanitarnych „INŻBUD” w Koronowie, oraz Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Koronowie. W kategorii przedsiębiorczości rolniczej nominowano: Spółdzielnię Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych „Agro - Kłos” we Wtelnie, Wojciecha Klimkiewicza, właściciela Gospodarstwa Rolnego i Sadowniczego we Wtelnie, a także Elewator Sp. z o.o. w Koronowie.
Ostatecznie wyróżnienia te otrzymali: ks. prałat Henryk Pilacki, Andrzej Kortas oraz Spółdzielnia Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych „Agro - Kłos”.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

o
ola
Dla mnie to Pani Jadzia, co gotuje i jej przepisy można znaleźć w książkach czy lokalnych gazetach Koronowa zasługuje bardziej na uwagę. Ta kobieta bez zaplecza finansowego i biznesu osobistego poświęciła się dla rozwoju Koronowa. Innym kolejnym przykładem jest Pan S, który bez interesownie śpiewa, co roku w Pieczyskach dla mieszkańców i turystów organizator i pomysłodawca darmowych koncertów w Koronowie. To nie Ludzie biznesu, i ich majątki doprowadziły do takiej popularności. Pan Domek w roli Harcerza, czy twórca Kapeli gdzie nasze dzieci rozwijają się intelektualnie to jest sukces mieć takich mieszkańców.
Bank obraca naszymi pieniędzmi i te Urzędu są nasze, sklepy sprzedają towar i to z zyskiem, firmy budowlane wykonują pracę za wynagrodzenie, kapłani poprzez wygłaszanie i naukę słów Bożych wiedzą, ze Pan Bóg wynagradza lub karze jak i za życia tak i po śmierci. A strawę musimy kupić nie popijając winem jak dawniej to czyniono, bo policja Koronowska czujna nie jeden znachor się przekonał.
h
hela
Słuszna uwaga, zawsze można lepiej, jak widać po byłych radnych Koronowo dalej się rozwija bez ich udziału bycia radnym. Jak zabraknie burmistrza to może okazać się równie dobrze a nawet bardzo dobrze dla Koronowa i mieszkańców - nigdy nie mów nigdy?
Nie ma niezastąpionych ludzi, imperium Rzymskie upadło to i te w Koronowie upadnie umarł król niech żyje król. Oczywiście burmistrz ma prawo oceniać A JA OCENIĆ w mojej ocenie obecny pan burmistrz Koronowa to najbardziej słabe ogniwo tego Miasta.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski