Lider z BTŻ ucieka. Pierwszy raz Maroszka [ZDJĘCIA]

W Gdańsku rozegrano czwarte rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych w klasie 80-125 cc. Rywalizowali też chłopcy bez licencji „MŻ”. Doskonale spisali się młodzi zawodnicy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego, których trenerem jest Jacek Woźniak.

Kolejny przystanek IMP wygrał Wiktor Przyjemski z BTŻ przed kolegą klubowym - Krzysztofem Lewandowskim i Jackiem Fajferem z Wawrowa (wszyscy po 12 pkt).

W klasyfikacji generalnej Przyjemski ma 54 oczka i o 6 wyprzedza Wojciecha Fajfera. Lewandowski jest trzeci (46).

W rywalizacji duetów 1. miejsce ex aequo zajęły zespoły BTŻ (Przyjemski 9, Lewandowski 7) i Speedway Wawrów (W. Fajfer oraz J. Fajfer po 8). Po czterech rundach PPPK przewodzi Wawrów przed Bydgoszczą.

Dodajmy jeszcze, że z miniżużelm pożegnał się w Gdańsku 13-letni Bartosz Tyburski z miejscowego Lotosu (skupi się teraz na jeździe w klasie 250 cc). Aktualny indywidualny mistrz kraju ufundował puchary i zorganizował wyścig dla swoich kolegów z toru. Wygrał Sebastian Borszcz (Rybki Rybnik) przedPrzyjemskim, Lewandowskim i Pawłem Trześniewskim (Rybki).

Nad morzem ścigali się także chłopcy, którzy nie posiadają jeszcze licencji „MŻ”. Najlepszy okazał się Emil Maroszek z BTŻ (13 punktów). To jego pierwszy triumf w zawodach miniżużlowych. Gratulujemy!

Kolejne miejsca na podium zajęli - odpowiednio - zawodnicy z Wawrowa: Krystian Gręda oraz Bartosz Lewandowski. Ta dwójka oraz Mikołaj Duchiński z Torunia uzbierali po 12 oczek i lokatach 2-4 musiało rozstrzygnąć losowanie.

Miejsca i dorobek punktowy pozostałych miniżużlowców Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego: 10. Maksymilian Pawełczak 9 punktów, 15. Oskar Funtowicz 5, 16. Kacper Tuczkowski 4, 17. Maciej Kurzawski 3.

W tej grupie rywalizowało 19 zawodników. Rozegrano aż dwadzieścia pięć wyścigów.

Kolejne zawody mini-żużlowe odbędą się w najbliższy weekend w Toruniu.