Maks Pawełczak mistrzem Polski! BTŻ Polonia Bydgoszcz ma dwóch nowych miniżużlowców [zdjęcia, wideo]

W Gdańsku rozegrano finałowy turniej indywidualnych mistrzostw Polski w klasie 85-125 centymetrów sześciennych.

Zawody rozgrywane były w formule przypominającej turnieje SEC. Najpierw odbyło się 20 wyścigów fazy zasadniczej. Dwóch najlepszych kwalifikowało się do finału, zawodnicy z miejsc 3-5 jechali w barażu.

Triumfował Maksymilian Pawełczak z BTŻ Polonii, który wygrał wszystkie wyścigi. Został tym samym trzecim w historii Bydgoszczy indywidualnym mistrzem kraju w jeździe na miniżużlu. Wcześniej sztuki tej dokonali: Szymon Woźniak (2008) i Wiktor Przyjemski (2018). Co ciekawe, Maks startował nad morzem na motocyklu, który w 2019 przekazał mu Przyjemski.

Srebro wywalczył Wiktor Andryszczak (UKS Speedway Rędziny), na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Krok (GUKS Speedway Wawrów). Krystian Gręda (ZKŻ SSA Zielona Góra) w pierwszym podejściu do wyścigu finałowego spowodował upadek swój oraz Pawełczaka, za co został z powtórki wykluczony.

Najlepsza trójka medale odebrała następnego dnia na stadionie Wybrzeża Gdańsk przy okazji Indywidualnych Mistrzostw eWinner 1. Ligi Żużlowej (dekoracja odbyła się po 4. biegu).

Pecha miał inny podopieczny trenera Jacka Woźniaka - Wiktor Jasiński (12 oczek w fazie zasadniczej). W barażu, gdy jechał trzeci i próbował wyprzedzać, "nadział się" na tylne koło rywala i zanotował upadek. Ostatecznie sklasyfikowany został na 5. pozycji.

Dziewiąty był Adam Putkowski. Na pocieszenie pozostał mu puchar za triumf w wyścigu, którego organizatorem był żegnający się z miniżużlem - Krystian Gręda.

Przy okazji finału IMP na miniżużlu odbył się egzamin na licencję MŻ. Pozytywnie przebrnęli przez niego m.in. Mieszko Mudło i Marcel Chylarecki z BTŻ.