Franciszek Barezi
Bartek Syta
PIŁKA NOŻNA. Po ponad dwóch miesięcy przerwy wraca PKO Ekstraklasa i to z przytupem. Hitowym spotkaniem 27. kolejki będzie starcie przy Bułgarskiej, gdzie poznański Lech podejmie Legię Warszawa.

Udany powrót Legii i Lecha

Sobotni klasyk nie będzie pierwszym oficjalnym meczem obu ekip po przerwie związaną z pandemią koronawirusa. We wtorek zespół Aleksandara Vukovicia pokonał w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski Miedź Legnica 2:1 po bramkach Waleriana Gwilii i Mateusza Cholewiaka. Dzień później na tym samym etapie rozgrywek wrócił do gry i Kolejorz i pokonał Stal Mielec 3:1.

- Na pewno z meczu na mecz będzie lepiej z naszą formą. To było przecież pierwsze przetarcie z przeciwnikiem po długiej przerwie. Do tej pory pewne schematy i automatyzmy udawało się powtarzać wyłącznie na treningach podczas gierek wewnętrznych. To nie zastępuje meczu o stawkę - powiedział po meczu z Miedzi, środkowy obrońca wojskowych Mateusz Wieteska.

- Myślę, że po tak długiej przerwie sposób w jaki graliśmy był bardzo dobry. Szczególnie w pierwszej połowie, kiedy mieliśmy prawie wszystko pod kontrolą. Ogólnie w całym meczu nie dopuściliśmy Stali do wielu sytuacji i zdobyliśmy same ładne bramki, więc to starcie na pewno odbieram pozytywnie - powiedział za to bramkarz Lecha Mickey van der Hart.

27. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASY. MECZ LECH - LEGIA. KIEDY?

O ile polska piłka wróciła do gry to na wznowienie rozgrywek PKO Ekstraklasy trzeba było poczekać trzy dni dłużej. Już w piątek o godzinie 18. Śląsk Wrocław zagra z Rakowem Częstochowa w pierwszym meczu ligowym od ponad dwóch miesięcy. Po nich na boisko wybiegnie Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin.

Kibice czekają jednak na starcie Legii z Lechem i wcale nie muszą liczyć na to, że obie drużyny awansują do finału Totoletek Pucharu Polski. Jeden z polskich klasyków piłkarskich będzie można obejrzeć już w sobotę, 30.05.2020, o godzinie 20.

MECZ LECH - LEGIA. GDZIE OBEJRZEĆ? TRANSMISJA NA ŻYWO

Hit 27. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Lech Poznań – Legia Warszawa będzie transmitowany zarówno w CANAL+ Sport jak i w TVP 2 i TVP Sport. W pierwszym spotkaniu między tymi dwoma zespołami Legia pokonała Lecha przy Łazienkowskiej 2:1, po debiutanckim golu Macieja Rosołka.

Lech Poznań - Legia Warszawa. PRZEWIDYWANE SKŁADY

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Bohdan Butko, Lubomir Satka, Djordje Crnomarković, Wołodymyr Kostewycz - Tymoteusz Puchacz, Karlo Muhar, Pedro Tiba, Dani Ramirez, Kamil Jóźwiak - Christian Gytkjaer.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Michał Karbownik - Marko Vesović, Domagoj Antolić, Andre Martins, Walerian Gwilia, Luquinhas - Tomas Pekhart.

Nowe zasady PKO Ekstraklasy

Mecze PKO Ektraklasy będą się jednak trochę różniły od tych, do których się przyzwyczailiśmy.

- Przygotowaliśmy kompleksowe rozwiązania, które gwarantują sprawną i bezpieczną organizację meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Chcemy także zachować wysoką jakość transmisji, która od wielu lat wyróżnia naszą ligę - mówił na początku miesiąca prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Najważniejszym z zapisów regulaminu jest podział stadionów na specjalne strefy. Osoby z identyfikatorami przyporządkowującymi ich do danego obszaru, nie będą mogły przemieszczać się do innego sektora. Konferencje prasowe po meczu zostaną zamknięte dla mediów zewnętrznych i będą odbywały się w formie przekazu telewizyjnego, z możliwością zadawania pytań przez dziennikarzy za pośrednictwem rzeczników prasowych klubów. Kluczowym miejscem na obiekcie będzie „strefa zero”, w której przebywać będą jedynie te osoby, które przeszły wcześniej izolację i zostały przebadane na obecność koronawirusa.

Na każde ze spotkań PKO Ekstraklasy będzie mogło wejść do 15 dziennikarzy. Wyznaczone zostaną dla nich specjalne miejsca poza strefami, w których mogą poruszać się osoby objęte izolacją. Dodatkowo Canal Plus wyciągnęło rękę do kibiców, którym cisza na stadionie przeszkadza. Teraz będą mogli sobie włączyć... doping w czasie spotkania.