Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - to działa. Wpadł kierowca pod wpływem alkoholu

Dorota Witt
Dorota Witt
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Lucyna Nenow
Mieszkańcy, za pośrednictwem Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poinformowali policjantów o niereformowalnym kierowcy, który regularnie wsiada za kółko pod wpływem alkoholu. 77-latek stracił prawo jazdy, odpowie przed sądem.

Mieszkańcy jednej z wsi na terenie gminy Płużnica mieli dość sąsiada, który notorycznie łamał przepisy i jeździł samochodem po spożyciu alkoholu. Na początku września za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa poinformowali o tym policjantów. Zgłoszenie zawierało dokładny opis kierowcy i jego auta.

- Policjanci ruchu drogowego i dzielnicowy dzień po dniu patrolowali wskazaną wieś, szukając wskazanego kierowcy. - W sobotę (14 września o godz. 18:30 dzielnicowy tamtego rejonu zauważył jadącego fiata, o którym była mowa w zgłoszeniu. Badanie trzeźwości 77-latka wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia - informuje mł. asp. Krzysztof Świerczyński z KPP w Wąbrzeźnie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w naszym województwie od dwóch lat. Dotąd mieszkańcy regionu nanieśli aż 50 220 zgłoszeń.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowa aplikacja, która służy społeczeństwu do wskazywania miejsc, które według nich jest zagrożone. Każdy obywatel może zgłosić na interaktywnej mapie miejsce, wybierając je z katalogu zagrożeń które uznaje za najbardziej zagrożone czy najbardziej uciążliwe w danym miejscu. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia na bieżąco je weryfikują - nadkom. Arkadiusz Szkodziński.

W województwie kujawsko-pomorskim zgłoszenia dotyczą najczęściej:

  • nieprawidłowego parkowania pojazdów - 11 862 zgłoszeń,
  • przekraczania dozwolonej prędkości - 11 512 zgłoszeń,
  • spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych -10 671 zgłoszeń,
  • niewłaściwej infrastruktury drogowej - 2 713 zgłoszeń,
  • używania środków odurzających - 2 394 zgłoszeń.

Ale uwaga! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numerów alarmowych wobec czego nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod numer 112.

Zobacz również:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w I półroczu br. skontrolował w Kujawsko-Pomorskiem ponad 17,3 tys. osób na zwolnieniach lekarskich. Kontroli podlegają przede wszystkim osoby, które często korzystają z kolejnych krótkotrwałych L4 od różnych lekarzy albo długoterminowych. Ponadto osoby, które kiedyś musiały zwrócić zasiłek, bo korzystały ze zwolnienia lekarskiego nieprawidłowo. Zobaczcie najbardziej kuriozalne sytuacje, z jakimi mieli do czynienia kontrolerzy ZUS z regionu i Polski. W taki sposób ludzie tracili zwolnienia i zasiłki - wpadki z życia. Jak ludzie nadużywają zwolnień lekarskich? >>>Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza odc. 3

Tak ludzie nadużywają zwolnień lekarskich. ZUS kontroluje zw...

Smaki Kujaw i Pomorza odcinek 4
v1">

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera