Koronawirus w Czechach. Obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich, ograniczenia w przemieszczaniu. Czesi walczą z koronawirusem

TK

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Koronawirus w Czechach przybiera na sile, w związku z czym tamtejszy rząd wprowadza ograniczenia. Wśród nich kwarantanna dla wszystkich mieszkańców i ograniczenie w przemieszaniu się na terenie kraju. Ludzie mogą jedynie dojeżdżać do pracy, czy wyjść do lekarza lub po zakupy. Decyzje wchodzą w życie od 16 marca i potrwają do 24 marca 2020 roku. Jak Czesi radzą sobie z koronawirusem?

Koronawirus w Czechach. Rząd wprowadza ograniczenia
Czeski rząd wprowadza ograniczenia i intensyfikuje działania mające na celu spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Co się zmienia?

  • na terenie całego kraju zostaje wprowadzona kwarantanna,
  • Czesi nie mogą podróżować poza granice, a cudzoziemcy nie mają wstępu,
  • uruchomiony został Centralny Sztab Kryzysowy, którym kierować ma wiceminister zdrowia, epidemiolog Roman Prymula.

Jak podkreślił premier Andrej Babisz, mieszkańcy Czech będą mogli opuścić domy tylko wtedy, kiedy będą szli do pracy, na zakupy, do lekarza czy też do placówek medycznych oraz w sytuacjach, kiedy podróż wraz z rodziną będzie niezbędna. Wyjątkiem jest również przebywanie w parku. Z kwarantanny mogą zrezygnować też Ci, którzy niosą pomoc innym osobom.

Zobacz koniecznie

Czeski rząd podkreśla, że nie chodzi o domowe więzienie, a próbę zatrzymania koronawirusa. Osoby, które zdecyduj się na przykład wyjść na spacer powinny zachować bezpieczny dystans co najmniej dwóch metrów od innych osób.

„Jeśli ludzie nie posłuchają (…), to wpadniemy w to jak we Włoszech” - powiedział minister spraw wewnętrznych Jan Hamáček (CSSD).

Czesi walczą z koronawirusem. Jak wygląda sytuacja u naszych sąsiadów

Czesi angażują mundurowych w nadzorowanie, czy obywatele stosują się do kwarantanny.
Według ministra spraw wewnętrznych - ściganie nie jest najgorszą rzeczą dla osoby, która łamie zakaz i przyczynia się do przeniesienia infekcji na inną osobę.

Ponadto Czechy uszczelniają granice. Rząd czeski wezwał dwa tysiące żołnierzy oraz czterystu celników do ochrony granicy państwa. Wszystko ma się odbywać we współpracy z policją. Kontroli można się spodziewać na na granicy czesko-niemieckiej i czesko-austriackiej.

W Czechach już u 293 osób stwierdzono zarażenie COVID-19. Jak powiedział minister zdrowia Adam Vojtěch - tylko w niedzielę - 15 marca 2020 - liczba potwierdzonych przypadków wzrosła o około 33 procent.

Według Adam Vojtěcha Ministerstwo Finansów wydało już blisko 1,5 miliarda koron między innymi na zakup respiratorów. Dodatkowe pieniądze mają otrzymać stacje sanitarne. Personel medyczny otrzymał natomiast dyspozycje, że musi pracować tak długo dopóki stan wyjątkowy się nie zakończy.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Bądź na bieżąco i obserwuj

Materiał oryginalny: Koronawirus w Czechach. Obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich, ograniczenia w przemieszczaniu. Czesi walczą z koronawirusem - Dziennik Zachodni

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
andrzej
16 marca, 09:50, modlitwa:

MODLITWA O URATOWANIE PRZED KORONAWIRUSEM

Wszechmocny Panie Wszechświata! Wylecz mnie i cały Świat z koronawirusa, ponieważ odkupienie jest bliskie. I przez swą łaskę odsłoń przed nami 50. bramę świętości, tajemnicę ibur, a od tego dnia niechaj będziemy mocni w przestrzeganiu przykazań wewnątrz swoich serc (tj. życzliwość dla innych). Z tej mocy pozwól nam doznać cudów, jakich nie było od czasu stworzenia Świata. I niech cały Świat, cała ludzkość, mężczyźni, kobiety i dzieci doznają dobra Twoich sądów.

Boże, proszę! Błagam, wylecz koronawirusa na całym Świecie, tak jak to było w przypadku Prorokini Miriam: „Panie, proszę, ulecz ją, błagam”. Błagam Cię, Boże! Ciebie, któryś Wszechmocny! Ześlij całkowite uzdrowienie na cały Świat! Na wszystkich mężczyzn, kobiety, dzieci, chłopców i dziewczęta, na wszystkich ludzi, gdziekolwiek się znajdują, i na wszystkie zwierzęta, ptaki oraz stworzenia. Niechaj wszyscy doznają wyleczenia z tej choroby w mgnieniu oka i niech nie pozostanie żaden ślad po niej. A wszyscy dostąpią bojaźni przed Niebem i Bogiem, Ojcze Miłosierny i Współczujący.

Boże, proszę, obdarz nas cudami tak, jak to uczyniłeś naszym przodkom przy wyjściu z Egiptu. A teraz wyzwól nas i cały Świat z tej choroby, uwolnij nas i ocal nas przed koronawirusem, który chce wyeliminować wszystkich śmiertelników. Teraz żałujemy za wszystkie popełnione przez nas grzechy i szczerze prosimy o wybaczenie. Dzięki zasługom naszej skruchy ta przeklęta choroba, która nie omija mężczyzn, kobiet, chłopców, dziewcząt i zwierząt, zostanie wyeliminowana.

Boże, proszę, tak szybko jak ta choroba nadeszła, tak szybko zniknie, w mgnieniu oka, a dzięki temu dusza Mesjasza ben Dawida zostanie objawiona.

Boże, proszę, obdarz nas możliwością włączenia się w zastępy Świętych i Czystych oraz pobłogosław wszelki nowy owoc i roślinność, aby wszyscy zostali uzdrowieni w mgnieniu oka, a na własne oczy ujrzymy oblicze Mesjasza ben Dawida.

Boże, proszę, Ty, który działasz z wielkością nie do pojęcia i czynisz nieskończone cuda. Błagam, niechaj i my dostąpimy teraz Twych niepojętych cudów, i nie zostaw żadnego śladu po tej przeklętej chorobie. I niech cały Świat zostanie uleczony w mgnieniu oka. Ponieważ HaSzem uczynił to wszystko, abyśmy mogli żałować, wszystko po to, abyśmy kierowali swoje serca do swojego Ojca w Niebie, a przez to On ześle błogosławieństwo i powodzenie wszystkim naszym dziełom.

Co za idiota

Dodaj ogłoszenie