Od 22 kwietnia 2020 r. codziennie przez pięć dni w tygodniu na antenie telewizji Metro emitowane są ogólnodostępne dla uczniów szkół średnich lekcje. Młodzież wspólnie z programem może przygotowywać się do tegorocznego egzaminu dojrzałości. To odpowiedź Grupy TVN na program edukacyjny "Szkoła" TVP.
Korki.tv będzie można oglądać przez cztery tygodnie (do 20.05) w godzinach od 11.30 do 13. Jak mówi szef kanału Metro Maciej Świerzawski, lekcje będą realizowane przez nauczycieli w domowych warunkach. – W programie przewidujemy podstawowe przedmioty maturalne i nauczanie zgodne z podstawą programową MEN – dodaje.
Trzy bloki przedmiotowe, uznani nauczyciele i godzina wychowawcza
Godziny zostały z kolei tak wybrane, aby "nie kolidowały z lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły. Podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11 do 12, jest poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12 do 12.30, dostępne są głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12.30 do 13, wchodzą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji będzie emitowana następnego dnia o godzinie 9" - informują organizatorzy.
Zajęcia prowadzą uznani nauczyciele. Matematykę wykłada współtwórca i pomysłodawca darmowego projektu "Pi-stacja Matematyka" Krzysztof Chojecki, jęz. polski - Superbelferka z liceum w Pile Katarzyna Włodkowska, a jęz. angielski - m.in. Agnieszka Bilska, nagrodzona w 2017 roku w międzynarodowym konkursie dla nauczycieli Pearson English Language Teaching. Nie zabrakło także tzw. lekcji wychowawczej, którą prowadzi Anna Skiendziel, nauczycielka z ZSO nr 5 w Zabrzu, a także trenerka wystąpień publicznych certyfikowana przez Szkołę Liderów. Jej zadaniem jest wesprzeć rozwój kreatywnego i krytycznego myślenia wśród młodych ludzi.
Polska się śmieje
Ogólnopolska telewizja Metro, która emituje pasmo, dostępna jest na multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej oraz w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.
Bądź na bieżąco i obserwuj
