Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Konwencja PiS w Bydgoszczy - przyjechał Jarosław Kaczyński [zdjęcia]

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Zaktualizowano 
Konwencja PiS odbyła się w czwartek w Auli Auditorium Novum UTP Dariusz Bloch
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego odbyła się w czwartek w Auli Auditorium Novum UTP przy ulicy Kaliskiego w Bydgoszczy.

Na konwencji pojawił się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który do Bydgoszczy przyjechał wprost ze spotkania we Włocławku. W konwencji udział wzięli czołowi politycy partii z regionu i kandydaci do Sejmu i Senatu w najbliższych wyborach.

Sławomir Bobbe

Początek zaplanowano na godzinę 19.00. PONIŻEJ NASZA RELACJA

Na kogo głosować?

Rozpoczęcie konwencji nieco się opóźnia, porządek na sali zaprowadza poseł Piotr Król, który ustawia odpowiednio kandydatów w nadchodzących wyborach. Komplet sympatyków PiS na auli czeka na przybycie Jarosława Kaczyńskiego.

- 30 października 2006 roku w tym budynku, na tej sali, na tej scenie świętej pamięci Lech Kaczyński podpisał ustawę przekształcającą Akademię Techniczno-Rolniczą w UTP. Jaką nagrodę odebrał od rządzącej Bydgoszczą PO? Odebrali mu nazwę mostu! - zaczął konwencję poseł Piotr Król. Odśpiewano hymn i na scenę wszedł Jarosław Kaczyński.

30 października 2006 roku w tym budynku, na tej sali, na tej scenie świętej pamięci Lech Kaczyński podpisał ustawę przekształcającą Akademię Techniczno-Rolniczą w UTP. Jaką nagrodę odebrał od rządzącej Bydgoszczą PO? Odebrali mu nazwę mostu!

Dariusz Bloch

- To co było najgłębszym sensem mijającej kadencji to czynna odbudowa systemu wartości. Nasza polityka opierała się na przeświadczeniu, że trzeba odbudować czynnie system wartości. To on będzie podstawą naszej przyszłości - mówi Jarosław Kaczyński. - Odbudowaliśmy polską demokrację, nie chodzi tylko o władzę, choć to bardzo ważne. Demokracja to coś, co odnosi się do kształtu społeczeństwa, relacji między grupami społecznymi. Gdy społeczeństwo jest podzielone, na przykład poprzez poziom dochodów, to nie jest to społeczeństwo demokratyczne.

Sławomir Bobbe

- Nasz wzrost wydatków na programy społeczne nie załatwił sprawy, do optymalnego stanu jeszcze daleka droga. Ale ma to jeden aspekt – w polskiej historii tak się to nieszczęśliwie składało, że byliśmy zawsze z tyłu, czasem ta odległość była niewielka, w XIV i XVIII wieku, ale to były incydenty, zwykle byliśmy w dużej odległości z tyłu - kontynuuje Jarosław Kaczyński, a jego słowa przerywają oklaski. - Dziś stwarzamy szansę na to, żeby obok sprawiedliwego systemu zbudować system, który zbliży nas i zrówna z poziomem zachodniej części kontynentu. To polska wersja państwa dobrobytu. To cel, który możemy zbudować w ciągu 3-4 kadencji. Możemy dogonić Europę i Niemcy.

Dziś stwarzamy szansę na to, żeby obok sprawiedliwego systemu zbudować system, który zbliży nas i zrówna z poziomem zachodniej części kontynentu. To polska wersja państwa dobrobytu. To cel, który możemy zbudować w ciągu 3-4 kadencji. Możemy dogonić Europę i Niemcy.

- Żeby doprowadzić Polskę do takiego stanu trzeba zrobić kilka rzeczy - uważa prezes PiS. - Trzeba uzyskać sytuację, w której będzie można kontynuować naszą politykę społeczną, jej gwarancją jest Prawo i Sprawiedliwość. Nasi konkurenci twierdzą, że właściwie wszystko utrzymają. Nie sądzę, żeby chcieli – ale gdyby chcieli, trzeba mieć inne umiejętności, czyli wyższe. A także inne niż oni uwarunkowania, a mają takie, jakie mają. Nie chcemy upaństwawiać gospodarki, ale chcemy by państwo odgrywało w gospodarce czynną i pozytywną rolę. Rolą państwa nie jest wyprzedawanie wszystkiego tylko rozwój, nad którym ma się kontrolę. Nie może być sytuacji, że jesteśmy w Polsce, ale w Polsce nic ważnego nie należy do Polaków.

Dowiedz się więcej

Jarosław Kaczyński potwierdził też zamiar wprowadzenia podwyżek najniższej płacy krajowej, docelowo do 4 tysięcy złotych.

- Podwyżka najniższej minimalnej jest w interesie społeczeństwa i przedsiębiorców, którzy potrafią spojrzeć na kilka lat do przodu. To w interesie wszystkich ludzi jest to, by polska gospodarka się unowocześniała, bo inaczej będziemy się cofać - uważa Jarosław Kaczyński.

Podwyżka najniższej minimalnej jest w interesie społeczeństwa i przedsiębiorców, którzy potrafią spojrzeć na kilka lat do przodu. To w interesie wszystkich ludzi jest to, by polska gospodarka się unowocześniała, bo inaczej będziemy się cofać

Prezes PiS zapowiedział również pluralizację mediów.

- Żeby Polska mogła się rozwijać musimy dokończyć proces pluralizacji mediów. Nie przy pomocy cenzury, a przy pomocy rozwoju dobrych mediów, które będą miały jedną zasadę – mówimy prawdę. Idziemy w tym kierunku, choć to droga pod górę i będziemy szli dalej, jeśli wygramy wybory. Obywatelom demokratycznego państwa należy się prawda, a nie bajeczki o pięknej elicie i że nie ma alternatywy - powiedział Jarosław Kaczyński.

Przyszedł czas na przedstawienie kandydatów PiS w wyborach. Pierwszy na scenę wkracza poseł Tomasz Latos, jedynka PiS na bydgoskiej liście do Sejmu.

Sławomir Bobbe

– Ludzie żyją programami społecznymi, 500 plus, trzynastą emeryturą, podwyżką płacy minimalnej czy obniżeniem wieku emerytalnego. Ludzie mówią – potrzeba wiarygodnej władzy i wiarygodnych ludzi. O wiarygodność wszystko jest oparte - ze sceny mówi Tomasz Latos. - Oni mieli swój czas, mieli szanse wypełniać deklaracje i obietnice i mówili „nie można”. Jeden ekonomista mówił „pieniędzy nie ma”. One są, mamy zrównoważony budżet – my potrafimy rządzić.

Oni mieli swój czas, mieli szanse wypełniać deklaracje i obietnice i mówili „nie można”. Jeden ekonomista mówił „pieniędzy nie ma”. One są, mamy zrównoważony budżet – my potrafimy rządzić.

Tomasz Latos przypomniał potężne nakłady na służbę zdrowia w Bydgoszczy, drogi lokalne w województwie czy podpisaną ostatnio umowę na koncepcję portu multimodalnego pod Bydgoszczą. Wspomniał też o budowie kampusu bydgoskiej Akademii Muzycznej (52 miliony złotych na przyszły rok w budżecie państwa) i w sumie 300 milionów złotych.

Czy weźmiesz udział w najbliższych wyborach parlamentarnych?

  1. 90.88%
  2. 5.23%
  3. 3.89%

- Tak my potrafimy. Będziemy mogli zadbać o budowę drogi ekspresowej S10 tak potrzebnej województwu. PO-PSL trzeba trzymać z daleka od tego typu inwestycji, bo oni sobie z tym nie poradzą. My tak. Niech ten dobry czas dla Polski trwa! - zachęcał do głosowania na listę PiS Tomasz Latos.

Na koniec konwencji na scenę weszli wszyscy kandydaci PiS, których przedstawił Piotr Król.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 27

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

s
senior

Ci panowie w biurach PiS nic nie robią nie pomagają ludziom. Byłam kiedyś w biurze pana posła B. Kownackiego to pani poprosiła bym przyszła innym razem, potem mnie przyjęła jakaś dziewczynka może siostra tej sekretarki .Innym razem mnie zwlekała i miałam przyjść ok. 18-tej a biuro czynne byo do godz. 15-tej "pocałowałam klamkę " Ja z mego osiedla bydgoskiego fordonu jadę półtora godziny ,mam problemy zdrowotne itd.a pan poseł nigdy nie chciał ze mną rozmawiać .Podobnie z innymi posłami PiS w innych biurach zero rozmowy a jak pomógł prawnik to tak, że nawet sprawa w Strasburgu była nie dopuszczona do rozpatrzenia bo działali przeciwko mnie spokojnej osobie starszej .Za to byłam niszczona gdzie się tylko dało dzięki RODO w Warszawie zostałam oczyszczona trwało to jednak zbyt długo pozostałam wskutek tego z szargana opinia dlatego w nocy się wyprowadzę z tego miasta - Bydgoszczy , w którym jest dużo Sądów i kościołów.

z kłamstw.

G
Gość

spojrzcie na te zdradzieckie, antypolskie, oplacane przez Putina mordy...

W
Wujas

Stąd ten smród w mieście...pislamistyczne śmiecie...

a
aNtek

Pis to kłamstwo i niesprawiedliwość

G
Gosc
19 września, 20:10, Gosc:

Wypad z Bydgoszczy pisiory

19 września, 22:14, Wrrr:

Sam rób wypad złodzieju POwcu

Zamknij ryj zakłamany pisuarze

G
Gość

Kanalie

G
Gość

Jakim prawem państwowa uczelnia udostępnia pomieszczenia partii, która i tak będzie przez historię oceniona jako zorganizowana grupa przestępcza ! I jeszcze ten sepleniący w granatowym (chyba jedynym, jaki ma) garniturku od przyjęcia, pożal się Boże, poseł !

G
Gość
19 września, 17:12, Wujas:

A się zastanawiałem, wracając z pracy, co tak dzisiaj śmierdzi...a tu pislamiści...

19 września, 17:29, Gość:

Karakanowi woda święcona w kolanach gnije .

19 września, 19:34, Gość:

Ale z was prymitywny. Masz coś mądrego do powiedzenia oprócz wyzwisk? Jak nie to buda.

19 września, 21:01, Wujas:

Ależ ja dostosowuję (obniżam) poziom swej wypowiedzi tak, by każdy głosujący na pislamistów mógł zrozumieć o co mi chodzi. Gdybym napisał to normalnym językiem polskim, człowieka myślącego, nie zrozumiałbyś :)

20 września, 7:13, Gość:

Rób tak dalej, dzięki takim testom i obrażanie ludzi PiS będzie miał 50 procent. Wy lemingi w ogóle nie potraficie myśleć. Słoma z butów wychodzi...

20 września, 7:54, Gość:

co innego "zdradzieckie mordy" itp.?O Smoleńsku już nic nie mówiono?

A co ma Smoleńsk do wyborów? Człowieku zejdź na ziemię. Ta nienawiść zaburza tobie myślenie. Spieraj się na argumenty, a nie wyzwiska, obrażanie ludzi, co to za poziom, szkoda czasu na polemikę.

G
Gość
19 września, 20:53, Gość:

Poseł Król niech się pochwali jaki bubel- most bez chodnika i trasy rowerowej zaczęty budować za rządów K. Dombrowicza,( z którym obecnie się skumali a poprzednio żarli gdy był prezydentem) chciał nazwać im. L. Kaczyńskiego? Jak brzydką ulicę radni PIS na wniosek wojewody nazwali imieniem prezydenta L. Kaczyńskiego? Czy prezesowi pokazali te "cuda"?

niech obecny tutaj B. Dzakanowski fan byłego prezydenta

K. Dombrowicza, który rozwalił klub PIS w Radzie Miasta gdy rządził, mu pomoże.

G
Gość
19 września, 20:40, Gość:

ble,ble.... a gdzie Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy boicie się Tretyna z Utopi Mitomani Kapusiowa? Gdzie hala dla lekkoatletów, gdzie kampus Akademii Muzycznej ,póki co tylko w obietnicach, gdzie gotowa już obwodnica S 5, gdzie bezpośredni wybór marszałków, gdzie pieniądze na dofinansowanie szkół, gdzie korzystne warunki dla rozwoju gospodarki, gdzie te zyski z 5 plus, które jak się dokładnie policzy to wyjdzie 3 minus? Poseł Król ,który tak walczył o Metropolię Bydgoską już schował pazurki i chodzi na rydzykowym postronku toruńskim , jak cały PIS?

Niby Król a taką ma krótką pamięć, podobnie jak inni tutaj świętujący?

G
Gość
19 września, 17:12, Wujas:

A się zastanawiałem, wracając z pracy, co tak dzisiaj śmierdzi...a tu pislamiści...

19 września, 17:29, Gość:

Karakanowi woda święcona w kolanach gnije .

19 września, 19:34, Gość:

Ale z was prymitywny. Masz coś mądrego do powiedzenia oprócz wyzwisk? Jak nie to buda.

19 września, 21:01, Wujas:

Ależ ja dostosowuję (obniżam) poziom swej wypowiedzi tak, by każdy głosujący na pislamistów mógł zrozumieć o co mi chodzi. Gdybym napisał to normalnym językiem polskim, człowieka myślącego, nie zrozumiałbyś :)

20 września, 7:13, Gość:

Rób tak dalej, dzięki takim testom i obrażanie ludzi PiS będzie miał 50 procent. Wy lemingi w ogóle nie potraficie myśleć. Słoma z butów wychodzi...

co innego "zdradzieckie mordy" itp.?O Smoleńsku już nic nie mówiono?

w
wyborca

Było coś na temat likwidacji Dwustołeczności !! Inaczej Bydgoszcz zginie w szponach Toruńskich

G
Gość
19 września, 17:12, Wujas:

A się zastanawiałem, wracając z pracy, co tak dzisiaj śmierdzi...a tu pislamiści...

19 września, 17:29, Gość:

Karakanowi woda święcona w kolanach gnije .

19 września, 19:34, Gość:

Ale z was prymitywny. Masz coś mądrego do powiedzenia oprócz wyzwisk? Jak nie to buda.

19 września, 21:01, Wujas:

Ależ ja dostosowuję (obniżam) poziom swej wypowiedzi tak, by każdy głosujący na pislamistów mógł zrozumieć o co mi chodzi. Gdybym napisał to normalnym językiem polskim, człowieka myślącego, nie zrozumiałbyś :)

Rób tak dalej, dzięki takim testom i obrażanie ludzi PiS będzie miał 50 procent. Wy lemingi w ogóle nie potraficie myśleć. Słoma z butów wychodzi...

J
Jan Szyszko

zatrudnie na fermie opłacanej przez resort środowiska, praca wygodna przy komputerze szczenśćbosze. bogaty pakiet socjalny, umowa o prace, 10 groszy za 100 postuf w socjalmedia. szczenśćbosze, Jan S.

W
Wujas

A się zastanawiałem, wracając z pracy, co tak dzisiaj śmierdzi...a tu pislamiści...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3