Kolejny upadek juniora Polonii Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

marc
Trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozegrana we wtorek w Bydgoszczy nie dostarczyła zbyt wielu emocji, bo mijanek było niewiele. Nie obyło się jednak bez kontuzji.

Pierwsze trzy wyścigi trwały 40 minut. Już w pierwszym Kevin Fajfer ze Startu Gniezno na drugim łuku trzeciego okrążenia spowodował upadek Mateusza Jagły i został z niego wykluczony. W powtórzonym biegu nie wystartował z kolei Patryk Sitarek, ponieważ po wyjeździe z parkingu został na prostej przypadkowo potrącony przez byłego kolegę z Polonii, obecnie jeżdżącego w Gnieźnie Damiana Stalkowskiego. Polonistę bolały plecy, biodro i został odwieziony do szpitala (wieczorem przechodził kolejne badania).

Żeby tego było mało, po chwili popsuła się taśma startowa. Natomiast w trzeciej gonitwie Paweł Staniszewski (Polonia Piła) przewrócił się tak nieszczęśliwie, że złamał obojczyk.

Bydgoszczanie wywalczyli zaledwie 10 punktów, a powracający po kontuzji Tomasz Orwat w jednym biegu dojechał do mety sam, ponieważ jedyny zawodnik z Poznania Mateusz Adamczewski (drugi Bartosz Tyras nie miał sprzętu) zerwał taśmę.

Zawody skończyły się praktycznie po 19 biegach, gdyż w dwóch ostatnich startowali tylko jeźdźcy z Grudziądza i Torunia. Oprócz PSŻ Poznań zdekompletowany skład miała też Polonia Piła i często wyścigi odbywały się w dwuosobowym składzie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju był Daniel Kaczmarek z Torunia (komplet 12 pkt). Dziesiąty wyścig zaś wygrał - co ciekawe - 15-letni Mateusz Świdnicki z Włókniarza.

WYNIKI:
1. Get Well Toruń 29 pkt: Kopeć-Sobczyński 10, Kaczmarek 12, Kościelski 7;
2. Włókniarz Częstochowa 27: Gruchalski 7, Świącik 4, Świdnicki 5, Polis 11;
3. MrGarden GKM Grudziądz 20: Rujner 0, Wieczorek 6, Wawrzyniak 8, Trzensiok 6;
4. Start Gniezno 18: K. Fajfer 5, Stalkowski 8, P. Fajfer 5;
5. Polonia Bydgoszcz 10: Jagła 5 (2,1,1,1), Sitarek nie startował, Orwat 5 (0,d,2,3);
6. Polonia Piła 8: Grzegorczyk 8, Staniszewski 0;
7. PSŻ Poznań 4: Tyras 0, Adamczewski 4.