Kolejny szalony mecz koszykarzy Enea Astorii

Krzysztof Wypijewski
DORIAN SZYTTENHOLM przypieczętował wygraną „Asty” w Tychach. W całym meczu zdobył 8 punktów (3/4 za 2 oraz 2/3 za 1), zaliczył ponadto 2 zbiórki i 1 blok Tomasz Czachorowski
Enea Astoria wygrała w sobotę na wyjeździe z GKS Tychy 78:76 w meczu 14. kolejki I ligi. Bohaterami „Asty” Marcin Nowakowski, Dorian Szyttenholm oraz Paweł Śpica.

Do sobotniego spotkania obie ekipy przystępowały z takim samym bilansem (8-5) i mecz zapowiadał się jako wyrównane widowisko. I tak też w końcówce było, choć po 30 minutach gry, gdy „Asta” prowadziła 64:51 wydawało się, że wielkich emocji już nie będzie.

W ostatniej kwarcie gospodarze rzucili się w szaleńczą pogoń. Na niewiele ponad 2 minuty przed końcem GKS doprowadził do remisu (71:71), a potem przegonił „Astę”. Na 20 sekund przed finałową syreną było 76:75 dla miejscowych.

I wtedy nastąpił popis duetu Marcin Nowakowski - Dorian Szyttenholm. Ten pierwszy trafił za 2 punkty, ten drugi zablokował Damiana Szymczaka. W ostatnich sekundach Szyttenholm przypieczętował wygraną bydgoszczan, wykorzystując jeden rzut wolny.

Na pochwałę, za double-double, zasłużył też Paweł Śpica (18 punktów, 11 zbiórek).

Następny mecz Enea Astoria rozegra w sobotę, 22 grudnia w „Artego Arene” z SKK Siedlce (godz. 17.00).

GKS TYCHY - Enea Astoria 76:78 (22:21, 13:22, 16:21, 25:14)

Enea Astoria Bydgoszcz: Dłuski 3, Śpica 18, Frąckiewicz 13, Aleksandrowicz 2, Nowakowski 20 oraz Kondraciuk 3, Szyttenholm 8, Grod 4, Kukiełka 7, Pochocki 0.