Smaki Kujaw i Pomorza sezon 3 odcinek 21
Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować. To szczególnie ważne w okresie jesiennym i zimowym. Teraz doświetlonych zostanie kolejnych kilkanaście przejść dla pieszych. Niektóre z nich zgłoszone zostały przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). W pierwszej kolejności będą realizowane prace na Szwederowie i Górzyskowie.
Tu zrobi się bezpieczniej
21 października rozpoczynają się prace na ul. Bielickiej, przy obecnie budowanym rondzie. Wykonane zostaną tam wszystkie niezbędne prace podziemne, w celu doprowadzanie przewodów zasilania. W ostatnim tygodniu października natomiast realizowane będą jeszcze prace przy czterech przejściach na ul. Żwirki i Wigury.
Te przejścia dla pieszych zostaną doświetlone w 2021 roku:
- ul. Nad Torem / Żnińska – dwa przejścia dla pieszych
- ul. Inowrocławska / Brzozowa / Bielicka – trzy przejścia dla pieszych
- ul. Nakielska / Wrocławska / Dolina – jedno przejście dla pieszych
- ul. Sułkowskiego / Czerkaska – dwa przejścia dla pieszych
- ul. Wojska Polskiego / Łukasiewicza – dwa przejścia dla pieszych (bez torowiska)
- ul. Wojska Polskiego / Baczyńskiego – trzy przejścia dla pieszych
- ul. Akademicka / Igrzyskowa – jedno przejście dla pieszych (bez torowiska)
- ul. Żwirki i Wigury – Kcyńska - jedno przejście dla pieszych
- ul. Żwirki i Wigury – Gołębia - dwa przejścia dla pieszych
- ul. Żwirki i Wigury – Jaskółcza - jedno przejście dla pieszych
- ul. Żwirki i Wigury – Kossaka - jedno przejście dla pieszych
To może Cię zainteresować
Poprawa doświetlenia wymaga zazwyczaj montażu dodatkowych słupów z odpowiednio dobranymi oprawami (z podwójną asymetrią świecenia) oraz podprowadzenia przewodów zasilających.
Dodatkowe doświetlenie przejść zostało zainicjowane w 2018 roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego.
