Klose wyrównał rekord Ronaldo. Bracia przeciwko sobie

Redakcja
Niemcy zremisowały z Ghaną 2:2 w meczu 2. kolejki grupy G piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.

To było kolejne pasjonujące spotkanie brazylijskiego mundialu. Co chwilę obserwowaliśmy groźne ataki na jedną i drugą bramkę. Wiele działo się nawet w I połowie, choć gole nie padły.

Gola na 2:2 strzelił w 71. minucie Miroslav Klose, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku i był to jego pierwszy kontakt z piłką. Piłkarz urodzony w Opolu strzelił 15 gola w historii swoich występów na mundialach i wyrównał tym samym osiągnięcie Brazylijczyka Ronaldo.

W sobotę byliśmy świadkami pojedynku przyrodnich braci. Jerome Boateng gra dla Niemiec, a Kevin Prince Boateng reprezentuje Ghanę. Tym razem skończyło się remisem. 4 lata temu w RPA górą był Jerome (Niemcy wygrali 1:0).

Niemcy - Ghana 2:2 (0:0)