Pierwszą szkołą, z którą 14 czerwca podpisano umowę, jest bydgoski "Elektronik". To od lat szkoła wysokich lotów, piękna edukacyjna wizytówka Bydgoszczy. Technikum Elektroniczne nr 7 im. Wojska Polskiego, co roku zajmuje też czołowe lokaty w ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy.
Pierwsi uczniowie klasy politechnicznej PBŚ w "Elektroniku" rozpoczną kształcenie we wrześniu 2023 roku.
Same korzyści dla uczniów
Część zajęć realizować będą wykładowcy Politechniki Bydgoskiej. Uczniowie oraz nauczyciele będą mieli także możliwość korzystania z zaplecza badawczo-dydaktycznego uczelni, szkoleń oraz projektów realizowanych przez studenckie koła naukowe.
- Utworzenie tej klasy to, m.in., efekt dotychczasowej, dobrej współpracy z Wydziałem Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej. Skorzystają na tym nasi uczniowie, z których część zapewne stanie się w przyszłości studentami PBŚ - mówi Piotr Siwka, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. - Mamy już klasy pod patronatem wojska, firm IVY i Atos, ta klasa politechniczna PBŚ będzie zatem czwartą, z czego bardzo się cieszymy.
Będą kolejne szkoły w programie "Politechnika z klasą"
Wkrótce do programu "Politechnika z klasą" mają dołączyć kolejne szkoły, które we współpracy z uczelnią utworzą klasy politechniczne PBŚ.
- Program dedykowany jest dla szkół ponadpodstawowych, które wyróżniają się aktywną współpracą z naszą uczelnią - mówi dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich. - Szkoła zostaje wybrana na podstawie przyjętych kryteriów określonych przez zespół koordynatorów ds. współpracy ze szkołami średnimi. Jesteśmy uczelnią interdyscyplinarną. Kolejne klasy politechniczne PBŚ będą zatem związane nie tylko z profilem technicznym, ale także przyrodniczym, medycznym, społecznym czy artystycznym.
