Kiepski mecz „Asty”, ale spadku w tabeli nie ma

Arkadiusz Wojtasiewicz
Koszykówka mężczyzn. Za nami 8. kolejka I ligi. Bydgoszczanie przegrali w środę w Lesznie z Polonią 58:72. Przerwana została tym samym seria czterech zwycięstw z rzędu.

Początek spotkania dość długo był wyrównany (16:15). Dopiero w ostatnich 90 sekundach 1. kwarty gospodarze zdołali wypracować sobie skromną zaliczkę (21:15). Nasi koszykarze pomogli rywalom, notując w tej części meczu koszmarną skuteczność rzutów za 2 punkty (zaledwie trzy celne na 18 prób).

W drugiej kwarcie bydgoszczanie nadal fatalnie pudłowali (nie potrafili zamienić na punkty nawet rzutów wolnych) i nic dziwnego, że gospodarze odskoczyli aż na 15 oczek (40:25).

Trzecią odsłonę zespół znad Brdy wprawdzie wygrał, ale zaledwie 13:12 i przed finałową kwartą wciąż znajdował się w bardzo trudnej sytuacji.

Ostatnia część meczu to szalona pogoń „Asty”, która w pewnym momencie zbliżyła się na 8 punktów. Polonia szybko opanowała jednak sytuację i zainkasowała 2 punkty meczowe. Podopieczni Grzegorza Skiby zanotowali z kolei trzecią porażkę w sezonie (obecny bilans „Asty” to 5-3). Mimo przegranej, nasz zespół utrzymał 5. pozycję w tabeli. W niedzielę, 11 listopada w Artego Arenie (godz. 17.00) Enea Astoria podejmować będzie WKK Wrocław (obecnie 4. miejsce).

POLONIA LESZNO - ENEA ASTORIA 72:58 (21:15, 19:10, 12:13, 20:20)

Enea Astoria: Szyttenholm 4, Dłuski 9, Śpica 8, Kukiełka 6, Nowakowski 6 oraz Aleksandrowicz 11, Grod 6, Kondraciuk 8, Frąckiewicz 0.

Inne wyniki: WKK Wrocław - Czarni Słupsk 100:76, Sokół Łańcut - Pogoń Prudnik 98:89, Polfarmex Kutno - Kotwica Kołobrzeg 87:85, SKK Siedlce - KS Łowicz 104:81, ZB Pruszków - Basket Poznań 67:61, GKS Tychy - AZS Kraków 112:102, FutureNet Śląsk Wrocław - Górnik Wałbrzych 91:78.

Czołówka tabeli: 1. Future Net Śląsk Wrocław 17 pkt (9 meczów), 2. Sokół Łańcut 14 (7), 3. Polonia Leszno 14 (8), 4. WKK Wrocław 14 (8), 5. Enea Astoria 13 (8), 6. GKS Tychy 13 (8), 7. Polfarmex Kutno 13 (8), 9. Górnik Wałbrzych 12 (8).