6 września 1466 roku po siedmiotygodniowym pobycie Bydgoszcz opuścił, udając się do Nieszawy, król Kazimierz Jagiellończyk.
6 września 1515 roku w Krakowie zmarł Andrzej Kościelecki, podskarbi wielki koronny, starosta bydgoski w latach 1486-1515, pochowany w katedrze wawelskiej.
6 września 1924 roku w Bydgoszczy ukazał się pierwszy numer ogólnopolskiego dwutygodnika antysemickiego „Szabes-Kurjer”, cieszącego się sporą poczytnością, posługującego się prymitywnymi metodami wyszydzania kultury i obyczajów Żydów, szermującego plotkami i pomówieniami. W gazecie wzywano do bojkotu żydowskich sklepów, publikowano w nim m.in. zdjęcia osób wychodzących z takich sklepów i nekrologi Polaków utrzymujących z Żydami stosunki handlowe i towarzyskie. Pismo utrzymało się na rynku do wybuchu II wojny.
Plakaty z przeszłości, czyli nieco propagandy i haseł z tamt...
6 września 1939 roku miały miejsce masowe aresztowania mieszkańców miasta przez oddziały gestapo i niemieckiej policji, szczególnie na terenie Szwederowa.
6 września 1949 roku, po ponad czterech latach sprawowania tego urzędu, odwołany został ze stanowiska prezydent Bydgoszczy, Józef Twardzicki.
Niepokojący komunikat NASA. W kierunku Ziemi leci ogromny asteroida. Czeka nas koniec świata?
6 września 1959 roku Teatr Muzyczny w Bydgoszczy zainaugurował nowy sezon wystawieniem opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, w którym gościnnie wystąpił znany polski bas z Opery Narodowej w Warszawie, Bernard Ładysz.
6 września 1965 roku w Teatrze Polskim rozpoczęły się tygodniowe występy cieszącego się niezwykłym zainteresowaniem widzów Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
6 września 1966 roku zakończono generalny remont dworca PKP Bydgoszcz Główna.
Bydgoszcz Główna - dawniej i dziś [zobacz zdjęcia]
6 września 1975 roku na stadionie Zawiszy rozpoczęły się dwudniowe zmagania w lekkoatletycznym Pucharze Europy w wielobojach. Po raz pierwszy na stadionie Zawiszy widzowie mogli wyniki zawodów obserwować na świetlnej tablicy.

Biznes
6 września 1977 roku rozebrana została po 15 latach istnienia charakterystyczna, o łukowatym kształcie, „stara” wieża na bydgoskim Torbydzie. Dokonali tego saperzy, podkładając pięć ładunków wybuchowych.
6 września 1985 roku prezydentem Bydgoszczy został były kurator oświaty i wychowania, Władysław Przybylski, wcześniej wicewojewoda bydgoski, który w trakcie wydarzeń 19 marca 1981 wezwał policję celem usunięcia Jana Rulewskiego i innych działaczy „Solidarności” z budynku Urzędu Wojewódzkiego. Po usunięciu ze stanowiska został wysłany jako dyplomata do... Libii. Przybylski funkcję prezydenta sprawował przez cztery i pół roku.
6 września 1996 roku rozpoczęła się jubileuszowa (na 650. lecie założenia Bydgoszczy) wystawa gospodarcza na terenach LPKiW w Myślęcinku z udziałem 195 wystawców z miasta i regionu.
Bydgoszczanie zwiedzali zabytkową halę targową