11 października 1621 roku burmistrz i rada miejska ogłosili nowe zalecenia dotyczące porządku w mieście. Zakazano sprzedaży piwa i gorzałki po godz. 20 oraz w niedziele i święta w czasie trwania mszy. Polecono również „nierządnice, których tak w mieście jako po przedmieściach pełno, aby od miasta najdalej trzeciego dnia odgajone były”.
11 października 1858 roku rozpoczęła się nauka w nowym Gimnazjum Humanistycznym mieszczącym się w oddanym w tym celu do użytku budynku przy ul. Grodzkiej. Dziś mieści się tam seminarium duchowne.
11 października 1925 roku odbyły się drugie w wolnej Polsce wybory do Rady Miejskiej. O 60 miejsc ubiegało się 364 kandydatów. Większość wyborców głosowała na prawicę, ale nieoczekiwanie 13 mandatów zdobyła lewica (związki zawodowe, PPS, Niezależna Socjalistyczna Partia Pracy). Przewodniczącym rady od 1926 roku był Kazimierz Beyer.
zobacz też:
Plażowanie na archiwalnych zdjęciach. Tak kiedyś wypoczywano
(retro plażing)
11 października 1973 roku miało miejsce otwarcie Muzeum Tradycji Pomorskiego Okręgu Wojskowego (obecnie Muzeum Wojsk Lądowych) w specjalnie zbudowanym gmachu przy ul. Czerkaskiej. Budowa trwała 7 miesięcy. Muzeum zostało udostępnione zwiedzającym w styczniu 1974 roku.
11 października 1981 roku odbyła się pierwsza oficjalna wizyta nowego (od lipca tego roku) prymasa Polski, ks. kard. Józefa Glempa w Bydgoszczy po objęciu przez niego najważniejszego kościelnego urzędu w Polsce. Kardynał przyjechał na inaugurację uroczystości nawiedzenia relikwii św. Wojciecha w Bydgoszczy.
11 października 1998 roku zaledwie 30 proc. bydgoszczan oddało swoje głosy w wyborach do Rady Miasta. Zwycięskim ugrupowaniem okazała się lewica spod znaku SLD. Przewodniczącą rady została Felicja Gwincińska, wiceprzewodniczącymi Wiesław Olszewski, Harald Matuszewski i Maciej Głuszkowski.
11 października 2002 roku miało miejsce otwarcie najnowocześniejszej wówczas w Polsce hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” na prawie 7 tys. miejsc.