Kajakarka Katarzyna Kołodziejczyk z Zawiszy Bydgoszcz popłynęła po dwa medale

kf
Katarzyna Kołodziejczyk z bydgoskiego Zawiszy została młodzieżową wicemistrzynią świata w kajakowym sprincie, a brązowy medal dołożyła w dwójce, również na sprinterskim dystansie 200 metrów.

Światowy czempionat w kategorii młodzieżowej U23 i juniorów rozegrano w portugalskim Montemor o Velho. Ekipa biało-czerwonych spisała się tam całkiem nieźle. Występ na mistrzostwach świata przyniósł naszym reprezentantom sześć medali – jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. Wszystkie w kategorii młodzieżowej.

Mistrzem świata został w K-1 na 200 metrów Jakub Stepun (prywatnie narzeczony Heleny Wiśniewskiej, brązowej medalistki IO w Tokio).

Dwa medale wywalczyła zawiszanka, podopieczna Macieja Juhnke - Katarzyna Kołodziejczyk, także na sprinterskim dystansie 200 metrów. W jedynce była druga, zaś w dwójce - z Adrianną Kąkol - zajęły trzecie miejsce.

Srebrny i brązowy krążek zdobyła ponadto kanadyjkarka Katarzyna Szperkiewicz. Druga była w jedynce na dystansie 500 metrów, a trzecia w rywalizacji na 200 metrów. Wicemistrzowski tytuł wywalczyła również kajakowa czwórka z Bartoszem Grabowskim, wychowankiem Włókniarza Chełmża, Jakubem Michalskim, Wojciechem Traczem i Przemysławem Korsakiem.

Tuż za podium - na czwartej pozycji - zameldowały się w K-2 500 metrów Sandra Ostrowska (Zawisza), Martyna Klatt. Polkom do brązowego medalu zabrakło tylko 0,04 sekundy! W czwórce na 500 metrów Polki z Ostrowską w składzie były piąte.

Na medal liczył podopieczny Tomasza Paluszczaka - Jakub Śliwa. Kajakarz bydgoskiego Zawiszy miał najlepszy czas półfinałów, ale finał zupełnie mu nie wyszedł i zajął dopiero dziewiąte miejsce.