Jest Pejkow, będzie Kasprzik?

Piłkarze Zawiszy przegrali w drugim sparingu z Olimpią Elbląg 1:2. W składzie Zawiszy pojawił się bułgarski bramkarz Bojan Pejkow.

<!** Image 2 align=none alt="Image 184743" sub="Z lewej pierwsza interwencja w bramce Zawiszy Bojana Pejkowa. Fot.: Tadeusz Pawłowski">Zagrał 60 minut i został zmieniony przez Andrzeja Witana. Obaj bramkarze przepuścili po jednym golu. W 50 min pięknym strzałem z rzutu wolnego Pejkowa pokonał jego rodak Lubomir Lubenow. Piłka ponad murem trafiła w okienko.

- Pejkow w kilku momentach pokazał spore umiejętności - podsumowuje występ Bułgara trener Janusz Kubot. Na początku meczu Pejkow wygrał pojedynek sam na sam z Michaiłem Koładko.

W 70 minucie na 2:0 dla Olimpii podwyższył... Tomasz Chałas, który po kontrze wygrał pojedynek z Witanem. Tu należy się wyjaśnienie.

<!** reklama>W zespole gości po przerwie pojawiło się trzech piłkarzy Zawiszy. Oprócz wspomnianego Chałasa także Michał Markowski i Patryk Klofik. Działacze beniaminka z Elbląga, który zamyka I-ligową tabelę, po sparingu mieli zdecydować, którym z nich są zainteresowani. Najbliższy przejścia jest zapewne strzelec gola Tomasz Chałas, który trafił też w poprzeczkę (podobnie jak Wahan Geworgian).

W zespole Zawiszy zabrakło trzech zawodników, którzy zagrali w pierwszym sparingu z Nielbą (0:0). Marcin Drzymont odczuwa ból w kolanie i trenerzy nie chcieli ryzykować poważniejszego urazu. Paweł Zawistowski ma problem z mięśniem czwórgłowym i wczoraj przebywał na badaniach w Łodzi. Zaś Patryk Cuper ma zbity mięsień.

W I połowie w obronie Zawiszy zagrał junior Damian Ciechanowski. Po przerwie na boisku pojawił się kapitan Zawiszy Łukasz Skrzyński, który wczoraj obchodził 34 urodziny.

Gola dla Zawiszy w 80 min strzelił głową Rafał Leśniewski.

<!** Image 3 align=none alt="Image 184743" sub="W ataku na bramkę Olimpii Victor Agali i Martins Ekwueme. Fot.: Tadeusz Pawłowski">Trener Janusz Kubot o przebiegu i wyniku meczu: - Sparingi służą temu, aby z każdym meczem lepiej się rozumieć na boisku. Ważna jest również selekcja wśród zawodników. Końcowy rezultat mnie nie martwi, choć sporo błędów popełniła linia obrony, a pozostałym brakuje szybkości. Musimy nad tym popracować.

Jak zdradził Radosław Osuch jest on po rozmowie z bramkarzem Grzegorzem Kasprzikiem i gdyby nie wypaliła opcja bułgarska na Gdańską może trafić zawodnik Lecha Poznań.

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Elbląg 1:2

• Bramki: 0:1 Lubomir Lubenow (50-wolny), 0:2 Tomasz Chałas (70), 1:2 Rafał Leśniewski (80-głową).
  • Zawisza, I połowa: Bojan Pejkow - Damian Ciechanowski, Błażej Jankowski, Krzysztof Hrymowicz, Paweł Oleksy - Adrian Błąd, Paweł Strąk, Martins Ekwueme, Michał Masłowski, Vladimir Kukol - Victor Agali.
  • Zawisza, II połowa: Bojan Pejkow (60 Andrzej Witan) - Rafał Lipiński, Łukasz Skrzyński, Krzysztof Hrymowicz, Michał Ilków-Gołąb - Mateusz Mąka, Jakub Wójcicki, Martins Ekwueme, Wahan Geworgian - Rafał Leśniewski.
  • W zespole Olimpii Elbląg testowani byli zawodnicy Zawiszy: Michał Markowski, Patryk Klofik i Tomasz Chałas.
  • Następny sparing: z Wartą Poznań w sobotę o godz. 12.00 (boczne boisko przy ul. Gdańskiej).