Lechia - Zawisza 2:0. W 8 minucie było już po meczu

Przed sparingiem piłkarzy Lechii i Zawiszy na boisku w Gdańsku. Powitanie kapitanów Kamila Drygasa (był nominowany w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna” do Pierwszoligowca Roku 2015) oraz Sebastiana Mili.  FOT. KAROLINA MISZTAL
Przed sparingiem piłkarzy Lechii i Zawiszy na boisku w Gdańsku. Powitanie kapitanów Kamila Drygasa (był nominowany w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna” do Pierwszoligowca Roku 2015) oraz Sebastiana Mili. FOT. KAROLINA MISZTAL
Zawisza przegrał w Gdańsku z Lechią 0:2, tracąc gole w 4 i 8 minucie. I-ligowcy testują kolejnych zawodników. Bydgoszczanie rozegrali trzeci sparing w tym roku (trzeci przegrany), pierwszy z ekstraklasowym zespołem i pierwszy na normalnej trawie. W piątek sparing z Olimpią Grudziądz.

W sobotnim sparingu Lechia od początku rzuciła się do ataków i bardzo szybko prowadziła 2:0, takim też wynikiem mecz się zakończył. W 4 minucie po dograniu Sławomira Peszki piłka wpadła pod nogi Lukasa Haraslina, a Słowak otworzył wynik meczu. W 8 minucie Daniel Łukasik przymierzył z rzutu wolnego i strzałem przy lewym słupku pokonał Damiana Węglarza.

Trener Zawiszy Zbigniew Smółka testował dwóch obrońców. Z Lechią zagrali Szymon Przystalski oraz Bartosz Kieliba, którzy w piątek dołączyli do treningów z zespołem na Gdańskiej. Przystalski ma 23 lata i związany jest ze Śląskiem Wrocław - ostatnio brał udział w przygotowaniach I zespołu, m.in. podczas zgrupowania w Trzebnicy. Z kolei Kieliba ma 25 lat (ostatnio Jarota).

W pierwszym meczu w barwach Zawiszy zaprezentował się 24-letni pomocnik Karol Danielak, który w czwartek został wypożyczony z Pogoni Szczecin (jesienią rozegrał 11 meczów w ekstraklasie) na pół roku z możliwością pierwokupu.

A propos kadrowych spraw, z Zawiszy piłkarze też odchodzą. 19-letni pomocnik Michał Cywiński został wypożyczony do III-ligowej Wdy Świecie.

Dla bydgoskiego zespołu sobotni sparing był pierwszym na boisku z normalną murawą. Z kolei dla gospodarzy był to ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek w ekstraklasie. 13 lutego, w niedzielę, podopieczni Piotra Nowaka podejmować będą Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Tego samego dnia I-ligowiec wyruszy na zagraniczne zgrupowanie do hiszpańskiej Marbelli, które potrwa do 26 lutego.

Dwa dni wcześniej, czyli w piątek, Zawisza zagra derbowy sparing z Olimpią Grudziądz, która w minioną środę zremisowała w Gdańsku z Lechią 2:2. Ten mecz zostanie rozegrany na boisku w Bydgoszczy.

Lechia Gdańsk - Zawisza 2:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Lukas Haraslín (4), Daniel Łukasik (8-wolny).

Zawisza: Damian Węglarz - Sylwester Patejuk (46 Karol Danielak), Jean-Yves M’voto Owono (46 Piotr Stawarczyk), Szymon Przystalski (61 Daniel Włosiński), Blażo Igumanović (46 Bartosz Kieliba) - Jakub Smektała, Kamil Drygas, Wasił Panajotow (46 Maciej Kona), Mica, Damian Michalik (27 Sebastian Kamiński) - Szymon Lewicki (46 Arkadiusz Gajewski).