Zawisza - Olimpia 2:2. Kontuzja Smektały, nie grali Drygas i Arel

W ostatnim sparingu przed wylotem na obóz do hiszpańskiej Marbelii (w niedzielę po południu) piłkarze Zawiszy zremisowali z Olimpią Grudziądz 2:2. Grano 3x30 minut. Kontuzji nabawił się Jakub Smektała, nie grali Kamil Drygas i nowo pozyskany Gal Arel.

W 45 minucie zszedł z boiska Jakub Smektała. Pomocnik bydgoskiego zespołu walcząc o piłkę z prawej strony pola karnego, wyprzedził rywala i chwilę potem upadł. Do gry już nie wrócił, nie pozwolił mu na to uraz nogi.

Jak powiedział po meczu trener Zbigniew Smółka, jest podejrzenie naciągnięcia mięśnia. Zawodnik pojechał do szpitala na USG.

- Jeśli się potwierdzą nasze przypuszczenia, będzie miał miesiąc z głowy. I oczywiście nie poleci z nami na obóz do Hiszpanii. Szkoda, to byłaby dla nas duża strata, ale oby nie! - mówi szkoleniowiec.

Jak zdobywano bramki?

Jakub Smektała był wyróżniającym się zawodnikiem w pierwszej części meczu. To on zdobył gola na 1:0. W 10 minucie zdecydował się na uderzenie z prawej strony, a piłka przeszła bramkarza Bartosza Fabiniaka i odbiła się od dalszego słupka.

W 33 minucie Zawisza podwyższył, gdy nowo pozyskany Karol Danielak obrócił się z piłką na 16 metrze i strzelił po ziemi przy lewym słupku.

Goście z Grudziądza gole zdobyli dopiero w III tercji, gdy na boisku w barwach Zawiszy pojawili się zawodnicy zespołu rezerw i juniorzy.

Obydwa trafienia zaliczył Marcin Kaczmarek. Najpierw w 64 minucie uderzeniem lewą nogą w prawy górny róg przelobował Damiana Kowalskiego. Pięć minut później wykorzystał rzut karny po faulu na sobie.

Zawisza - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:0, 1:0, 0:2).

Bramki: Jakub Smektała (10), Karol Danielak (33) - Marcin Kaczmarek (64 i 69-karny).

Grano: 3x30 minut.

Sędziował jako główny Adam Lyczmański, który z rąk Romana Kostrzewskiego odebrał nagrodę Polskiego Związku Piłkarzy za tytuł Najlepszego Sędziego I ligi.

Zawisza (wyjściowy skład): Łukasz Sapela - Sebastian Kamiński, Piotr Stawarczyk, Jean-Yves M’voto Owono, Blażo Igumanović - Wasił Panajotow, Maciej Kona - Jakub Smektała, Mica, Karol Danielak - Arkadiusz Gajewski.

Grali także zawodnicy z rezerw oraz juniorzy: Damian Kowalski - Goiński, Piotr Przygocki, Arkadiusz Widelski, Jay Jaskólski, Daniel Włosiński, Jakub Łukowski, Sylwester Patejuk, Szymon Lewicki i zawodnik testowany, francuski pomocnik, 27-letni Steve Pinau (ostatnio w Bromley - piąty poziom rozgrywkowy w Anglii).

W drużynie Olimpii Grudziądz wystąpił wypożyczony z Zawiszy prawy obrońca Damian Ciechanowski.

Drygas i Arel nie zagrali, bo...

W zespole Zawiszy nie zagrał kapitan Kamil Drygas. Kibice, których przybyło na sparing w liczbie ok 100, przebąkiwali, że może jest już w Szczecinie...

- To dla nas bardzo ważny zawodnik. Będziemy go potrzebowali na obozie w Hiszpanii, a potem w lidze. Kamil był mocno eksploatowany jesienią, robiliśmy badania, potrzebował odpoczynku, a w sparingu z Olimpią nie musiał grać.

Na boisku nie pojawił się też nowo pozyskany Gal Arel, izraelski pomocnik z francuskim paszportem. Okazuje się, że nie było go w ogóle w Bydgoszczy.

- To podpisanie z nim kontraktu potoczyło się tak szybko, że nie zdążył pozałatwiać swoich spraw. Właśnie wylatuje do Hiszpanii, żeby pozamykać sprawy związane z poprzednim klubem i spotkać się z rodziną. Dołączy do na nas na obozie już na miejscu w Marbelii.

Ilu zawodników trener Zbigniew Smółka zabierze ze sobą na zgrupowanie?

- Jeszcze nie wiem, 22-23? Wszystko zależeć będzie od tego, jak potoczy się sprawa z Kubą Smektała.

Na zagranicznym obozie Zawisza ma już zakontraktowanych dwóch sparingpartnerów (mogą być 3-4 mecze), to drużyny z ekstraklasy rosyjskiej. Dzień po przylocie, 15 lutego bydgoszczanie zagrają z Dynamem Moskwa (11. miejsce), a 20 lutego, sobota - z FK Rostow (2. miejsce).

Kadra Zawiszy na obóz w Marbelli (15.02.-26.02.)

Bramkarze: Łukasz Sapela, Damian Węglarz, Dominik Kowalski.

Obrońcy: Blażo Igumanović, Jean-Yves M'voto, Piotr Stawarczyk, Jay Jaskólski.

Pomocnicy: Damian Michalik, Gal Arel, Kamil Drygas, Jakub Łukowski, Karol Danielak, Maciej Kona, Mica, Sebastian Kamiński, Sylwester Patejuk, Wasił Panajotow, Daniel Włosiński.

Napastnicy: Szymon Lewicki, Arkadiusz Gajewski.

W zgrupowaniu niepewny jest udział kontuzjowanego Jakuba Smektały.