https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jeśli mają być unijni notable, musi być ogrodzenie

Wokół terenów zespołu parkowo-pałacowego w Ostromecku powstaje nowe ogrodzenie. Niektórzy mieszkańcy okolicznych działek nie są zachwyceni tym pomysłem.

Wokół terenów zespołu parkowo-pałacowego w Ostromecku powstaje nowe ogrodzenie. Niektórzy mieszkańcy okolicznych działek nie są zachwyceni tym pomysłem.

<!** Image 2 alt="Image 153736" sub="Nowe ogrodzenie sąsiaduje z płotami działkowców w niewielkiej odległości Fot. Tadeusz Pawłowski ">- Miasto stawia nam piękne ogrodzenie wokół terenów zespołu pałacowego w Ostromecku. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie mamy potrzebniejszych inwestycji. W wielu miejscach nowy płot pokrywa się z istniejącą już siatką. Jaki jest sens podwójnego ogrodzenia? - pyta właścicielka jednej z działek sąsiadujących z pałacem.

Faktycznie, nowy płot ustawiono zaledwie kilkadziesiąt centymetrów od posesji działkowców. Ma on ogrodzić przeszło trzydzieści hektarów zespołu parkowo-pałacowego. Zdania na jego temat są jednak podzielone. Część z mieszkańców ostromeckich działek zamiast drugiego ogrodzenia wolałaby utwardzenia miejscowych dróg. Są jednak tacy, którzy dostrzegają pozytywne strony inwestycji.

<!** reklama>- O pomyśle dowiedziałem się dopiero, gdy zaczęto już stawiać płot, ale nie mam na co narzekać. Muszę, co prawda, przechodzić teraz przez dwie furtki, zamiast jednej, ale nie jest to przecież jakieś wielkie utrudnienie - mówi pan Dawid. - Sam pomysł jest dobry. Na działkach jest teraz bezpieczniej. Tę moją siatkę i tak musiałbym wymieniać za rok czy dwa. A tak wszyscy mają jednolite ogrodzenie. Wygląda to zdecydowanie estetyczniej.

- Plan ogrodzenia tego terenu powstał już wiele lat temu, ale dotychczas jego budowa nie była możliwa z powodu braku pieniędzy. Idea jest słuszna, imprezy, które organizujemy są coraz bardziej poważne. Należy więc zadbać o bezpieczeństwo - tłumaczy Jerzy Piskozub, zarządca zespołu pałacowo-parkowego. - W przyszłym roku Polska przejmie prezydencję w Unii Europejskiej. Jeśli chcemy, aby pałac służył jako miejsce spotkań polityków, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. W tym dotyczące bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć

  • W skład zespołu parkowo-pałacowego w Ostromecku wchodzą dwa pałace: mniejszy - barokowy, zbudowany w 1730 roku oraz większy - klasycystyczny, zbudowany w 1849 roku. Pałace otacza park składający się z dwóch części: ogrodu włoskiego i parku w stylu angielskim. Oba zaprojektowane zostały przez Josepha Petera. W parku znajduje się również mauzoleum grobowe oraz pochodzący z XIV wieku kościół pw. św. Mikołaja, Stanisława i Jana Chrzciciela.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski