[break]
ADM posiada w swoim zarządzie ponad 900 lokali użytkowych, najwięcej w samym sercu miasta. Żeby je wynająć, trzeba być przygotowanym na wydatek od 10 do nawet 100 złotych za metr kwadratowy.
- Położenie, stan techniczny, zaplecze gospodarcze jak i wyposażenie to główne elementy składające się na atrakcyjność lokalu i jego cenę. Atrakcyjne lokale w centrum miasta, jeżeli są wolne, wynajmowane są w trybie przetargowym. W naszych zasobach są też lokale, które można wynająć w trybie bezprzetargowym, po uzgodnieniu warunków najmu w drodze rokowań. Zdarza się, że niektóre z nich wymagają remontu. Aktualny wykaz takich lokali znajduje się na stronie adm.com.pl - wyjaśnia Magdalena Marszałek, rzecznik miejskiej spółki.
Atrakcyjne lokale w centrum miasta przeważnie cieszą się zainteresowaniem. Tak było na przykład z powierzchnią po byłym Rossmanie (przy dawnym kinie „Pomorzanin”), czy kamienicy, w której swoje podwoje otworzył pierwszy w naszym mieście bar McDonald’s.
- Podobnie było z lokalami po Węgliszku czy Cafe Reggio - w rejonie Starego Miasta - na które to wpłynęło po kilkanaście ofert - twierdzi Magdalena Marszałek.
W ścisłym centrum miasta, przy placu Wolności 1 (a więc na miejscu McDonald’s) powstaje właśnie nowa restauracja. Jej właściciel zapewnia jednak, że ma ambicje daleko wykraczające poza samo serwowanie jedzenia.
- Moim priorytetem jest pobudzenie Śródmieścia, ożywienie tej części miasta przez stworzenie przyjaznego miejsca do spotkań z dobrym jedzeniem. Trudno w Bydgoszczy znaleźć punkt, w którym można zjeść dobre śniadania o 8.00 czy 9.00 rano. Zaproponujemy obiady w przystępnych cenach i interesujące pomysły na wieczorne chwile w Śródmieściu - zapewnia inwestor Dawid Rękoś. - To miejsce jest wyzwaniem, ale jednocześnie idealnie pasuje do naszego pomysłu, który będzie prosty, przyjazny klientom i godny kamienicy, która jest przecież piękną wizytówką Bydgoszczy. Mamy projekt wnętrza wykonany przez bydgoską pracownię aranżacji IN LOFT. Trwają prace remontowe. Zdecydowaliśmy się na wnętrze w stylu loftowym.
Na razie nie wiadomo, jak lokal będzie nazwany.
