Spis treści
Ruszył kongres AI&EDU SGMK
Polsko-amerykańska artystka i pisarka Agnieszka Pilat, której prace redefiniują punkt styczności między technologią a sztuką, ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics, zainaugurowała pierwszy dzień kongresu AI&EDU SGMK prelekcją „Człowiek i maszyna: historia miłosna”. Przekazała jedną ze swoich prac na licytację, z której środki zostaną wykorzystane na utworzenie stypendium dla młodych twórców.
Uroczystego otwarcia kongresu dokonał JM prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. W jego trakcie ogłosił start konkursu „Wygraj przyszłość z SGMK”, w którym w rywalizacji na umiejętność korzystania z AI można wygrać studia podyplomowe w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika.
– W ślad za największym futurologicznym kongresem naukowym Futurist of the Year 2024, który w kwietniu zgromadził w SGMK światowej klasy naukowców i ekspertów w debacie o przyszłości technologii, finansów i nauki, po raz kolejny stworzyliśmy przestrzeń do międzynarodowej i interdyscyplinarnej debaty w kluczowych dla współczesnej nauki obszarach. Tematem przewodnim kongresu naukowego AI&EDU SGMK jest sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości – mówią organizatorzy kongresu.
Kongres można śledzić na żywo na kanale YouTube:
Pierwszy dzień kongresu: naukowcy i eksperci o przyszłości AI
W pierwszym dniu kongresu debata toczy się wokół wpływu sztucznej inteligencji na naszą przyszłość, naukę i różne branże. Dzięki prelekcjom i dyskusjom z udziałem czołowych ekspertów uczestnicy będą mogli zrozumieć, jakie zmiany przynosi AI i jak najlepiej się do nich przygotować, jaka jest korelacja między technologią i sztuką, jak dziś należy definiować zagrożenia w cyberprzestrzeni, a jak będą one postrzegane w przyszłości.
Wśród prelegentów pierwszego dnia kongresu znajdują się:
- prof. Michael L. Brodie – profesor Harvard University, ekspert AI i big data,
- prof. Andrzej Dragan z Uniwersytetu Warszawskiego,
- Colin W.P. Lewis, prof. UW, naukowiec AGISI, ekspert AI stosowanej,
- Krzysztof Dyki, Prezes ComCERT S.A., współtwórca Aplikacje Krytyczne, były wiceprezes ZUS.
Szczegółowy program kongresu dostępny jest na stronie wydarzenia.
Inspiracje z AI! SGMK zaprasza na nowe kierunki przyszłości
Kongres AI&EDU SGMK „Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości” to wyjątkowa okazja do poznania roli AI w różnych branżach, dzięki udziałowi w dyskusjach z najlepszymi umysłami naszych czasów.
Kongres AI&EDU SGMK to nie jedyne co wiąże Szkołę Główną Mikołaja Kopernika i AI. Właśnie trwa rekrutacja na nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze bezpieczeństwa, sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii.
Studenci mogą aplikować na kierunki takie jak Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych; Komunikacja i strategic foresight, a także MBA z bankowości i systemu finansowego. Studia te to szansa do zdobycia prestiżowych kwalifikacji; także dzięki wykładom prowadzonym przez praktyków z całego świata.
Źródło: inf. prasowa Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika
Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj
StrefaEdukacji.pl!
