Jak przebiega trasa Enea Bydgoszcz Triathlon? Utrudnienia w...

Jak przebiega trasa Enea Bydgoszcz Triathlon? Utrudnienia w ruchu

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Jak przebiega trasa Enea Bydgoszcz Triathlon? Utrudnienia w ruchu

©zdj. Tomasz Czachorowski

W pierwszy weekend lipca (6-7) odbędzie się największa impreza triatlonowa w Polsce - Enea Bydgoszcz Triathlon. W związku z tym można spodziewać się utrudnień w ruchu oraz czasowego zakazu parkowania w rejonie Starego Miasta. Poniżej przedstawiamy przebieg trasy biegowej i kolarskiej.
Jak przebiega trasa Enea Bydgoszcz Triathlon? Utrudnienia w ruchu

©zdj. Tomasz Czachorowski

Przebieg trasy kolarskiej:
Uczestnicy będą poruszali się fragmentem zamkniętej dla ruchu kołowego ulicy Toruńskiej na odcinku od hali widowiskowo- sportowej Łuczniczka w kierunku ronda Bernardyńskiego do wysokości ulicy Babia Wieś, następnie wracają do ronda Toruńskiego i udają się ulicą Jana Pawła II w kierunku węzła Bydgoszcz Południe (potocznie nazywanego Stryszkiem) wewnętrznym pasem drogi krajowej numer 25. Nawrotka trasy znajduje się w okolicy węzła (na czas trwania zawodów zdemontowana jest bariera sprężysta oddzielająca pasy ruchu).

Powrót odbywa się wewnętrznym pasem ruchu do wysokości kładki dla pieszych zlokalizowanej pomiędzy ulicami Glinki i Wojska Polskiego i następnie przechodzi przeplotką na stronę przeciwną. Odcinek od przeplotki poprzez rondo Toruńskie do ronda Fordońskiego dla kolarzy jest dwukierunkowy. Nawrót odbywa się przed przejściem dla pieszych zlokalizowanym przed Rondem Fordońskim. Zawodnicy wracają do ronda Toruńskiego i skręcając w prawo udają się w kierunku hali. W zależności od ilości pętli wykonują 1,2 lub 4 kółka.

Jak przebiega trasa Enea Bydgoszcz Triathlon? Utrudnienia w ruchu


Przebieg trasy biegowej

Trasa biegowa odbywa się bulwarami do wysokości Rybiego Rynku, następnie chodnikiem wzdłuż ulicy Grodzkiej do ulicy Mostowej. Przebiegając most skręcają w ulicę Stary Port i na wysokości budynku poczty wbiegają na bulwary. Dobiegając do wysokości hotelu Słoneczny Młyn przebiegają przez jego teren i wybiegając od strony ulicy Jagiellońskiej kierują się do Ronda Fordońskiego. Następnie skręcając w prawo w ulicę Kardynała Stefana Wyszyńskiego udają się do Ronda Toruńskiego, przed którym skręcając w prawo biegną ścieżką w kierunku kortów zlokalizowanych w pobliżu Artego Arena. Następnie kierują się na metę zlokalizowaną przed hala widowiskowo- sportową Łuczniczka zlokalizowaną od strony Brda. W zależności od dystansu pokonują 1,2 lub 4 pętle.

Jak przebiega trasa Enea Bydgoszcz Triathlon? Utrudnienia w ruchu


W związku z zawodami zamknięta zostanie część ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na odcinku od ronda Fordońskiego do ronda Toruńskiego oraz fragment Jana Pawła II na odcinku od ronda Toruńskiego do zjazdu na ulicy Wojska Polskiego - konieczny będzie objazd.

Objazd od ronda Fordońskiego będzie biegł wzdłuż ulicy Fordońskiej do skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego. Następnie skręcając w prawo należy kierować do skrzyżowania z ulicą Nowotoruńską. Po skręcie w lewo ulicą Nowotoruńską należy kierować się do drogi krajowej numer 10 zlokalizowanej w miejscowości Makowiska. Skręcając w prawo dojeżdża się do węzła Bydgoszcz Południe (potocznie Stryszek), gdzie kończy się objazd drogi krajowej numer 5 i 25.

Ograniczenia w możliwości parkowania aut
Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu nie zaparkujemy samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały odpowiednio:
  • dla ulicy Stary Port od 6/7/2019 godziny 5:00 do 7/7/2019 do godziny 17.00
  • dla ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku od 4/7/2019 od godz. 18.00 do 7/7/2019 do godziny 18.00

Poniżej znajdują się informacje na temat przebiegu trasy kolarskiej i biegowej.Lotto Bydgostia - aneksy do umów za medale olimpijskie, budowa przystani, historia klubu klubu

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]