MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy [zdjęcia]

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Uroczystość z udziałem zaproszonych gości otworzył rektor uczelni dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, MBA. Nie zabrakło przemówień władz uczelni, po czym nastąpiła immatrykulacja studentów, którzy rozpoczynają właśnie kształcenie w WSNoZ.
Uroczystość z udziałem zaproszonych gości otworzył rektor uczelni dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, MBA. Nie zabrakło przemówień władz uczelni, po czym nastąpiła immatrykulacja studentów, którzy rozpoczynają właśnie kształcenie w WSNoZ. Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu
Kolejny rok akademicki powitała w sobotę (7 października) społeczność Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Inauguracja odbyła się w Sali Malinowej w Hotelu Słoneczny Młyn.

Uroczystość z udziałem zaproszonych gości otworzył rektor uczelni dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, MBA. Nie zabrakło przemówień władz uczelni, po czym nastąpiła immatrykulacja studentów, którzy rozpoczynają właśnie kształcenie w WSNoZ.

Po tej podniosłej chwili tradycyjnie zabrzmiał Gaudeamus igitur. Inaugurację uświetnił wykład “Quo Vadis, Medicine...?”. Wygłosił go dr n. med. Włodzisław Giziński.

Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu wybiera coraz więcej studentów. Pokazuje to tegoroczna rekrutacja.

- Zaskoczyła nas pozytywnie. Dużym zainteresowaniem cieszył się kierunek pielęgniarstwo - studia zarówno licencjackie, jak i magisterskie - mówi mgr Emilia Dzikowska, EMBA, prorektor WSNoZ w Bydgoszczy. - Poza pielęgniarstwem w tegorocznym naborze chętnych nie brakowało także na dwa inne kierunki: kosmetologię i fizjoterapię. Wszystkie trzy kierunki są ściśle powiązane z naukami o zdrowiu, które są filarem działalności edukacyjnej Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

Kadrę naukową i dydaktyczną uczelni stanowią profesorowie, doktorzy i magistrowie, którzy są przede wszystkim praktykami w swoich dziedzinach. W ramach zajęć praktycznych uczelnia zapewnia też dostęp do nowoczesnych, kompleksowo wyposażonych pracowni oraz najwyższej jakości sprzętu i produktów renomowanych marek.

- Zajęcia praktyczne odbywają się także w najlepszych placówkach medycznych w regionie, co pozwala studentom zdobyć nie tylko wiedzę, ale także cenne doświadczenie - mówi prorektor Emilia Dzikowska. - Wierzymy, że połączenie solidnej teoretycznej wiedzy z praktycznymi zajęciami jest kluczem do wychowania prawdziwych profesjonalistów w dziedzinach nauk o zdrowiu i nauk medycznych.

Zobacz wideo: UKW w Bydgoszczy zakupił defibrylator AED. Ten sprzęt ratuje życie

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo