Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hejter z Mroczy wciąż bezkarny. Sąd Rejonowy w Nakle umorzył sprawę

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Podczas drugiej rozprawy przesłuchany został świadek wskazany przez oskarżonego. To emerytowany przedsiębiorca z Mroczy
Podczas drugiej rozprawy przesłuchany został świadek wskazany przez oskarżonego. To emerytowany przedsiębiorca z Mroczy Maja Stankiewicz
Druga rozprawa w Sądzie Rejonowym w Nakle, dotycząca gróźb i obelg kierowanych pod adresem znanego samorządowca z Mroczy Jarosława Odrobińskiego, zakończyła się umorzeniem postępowania.

Jarosław Odrobiński to znany społecznik i samorządowiec z Mroczy. Do lata 2023 r. piastował funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Mroczy. Zrezygnował z mandatu by po prawomocnym wyroku burmistrza Leszka K. podjąć się roli p.o burmistrza Mroczy. Piastował ją do wyborów uzupełniających w Mroczy przeprowadzonych we wrześniu ub. r. Nowym burmistrzem Mroczy mieszkańcy wybrali wówczas Jarosława Okonka.

Hejter nie przebierał w słowach

W lipcu 2023 r. na popularnym portalu internetowym pojawiły się obraźliwe wpisy dotyczące Jarosława Odrobińskiego. Hejter nie przebierał w słowach. Trudno w całości przytoczyć dziś jego wpisy, bo niemal w każdym zdaniu co 2-3 słowo to przekleństwo. Autor nie tylko obrażał, także groził Jarosławowi Odrobińskiemu pobiciem, a nawet śmiercią.

„Jest nas już 250 osób”, „rozjadą cię” „mrotecka szmato” - groził hejter. Podawał konkretne miejsca w Mroczy, gdzie Jarosław Odrobiński spodziewać się może napaści. Brzmiało to groźnie, dlatego ofiara od razu zgłosiła sprawę hejtu na policję, a ta w wyniku śledztwa wytypowała osobę podejrzaną o dokonanie wpisów. To pracujący w Norwegii Rafał G., mieszkaniec jednego z podmroteckich sołectw. Właśnie podczas pobytu w Norwegii dopuścić się miał hejtu.

W styczniu br., podczas pierwszej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Nakle oskarżony nie przyznał się do hejtu. Zapewniał, że Jarosława Odrobińskiego nie zna i widzi go pierwszy raz w życiu. Ponadto w tym czasie przebywał akurat w domu pod Mroczą, nie był za granicą. A to w Norwegii dokonano obraźliwych wpisów. Oskarżony przekonywał sąd, że ma dowody potwierdzające jego słowa i może je przedstawić, potrzebuje tylko czasu. Wskazał też świadka, który widział go wówczas w gminie Mrocza.

Świadek widział oskarżonego

I właśnie od przesłuchania świadka, emerytowanego przedsiębiorcy z Mroczy, rozpoczęła się druga rozprawa w Sądzie Rejonowym w Nakle. Ten potwierdził, że będąc na rybach na jeziorze w Witosławiu widział oskarżonego z synem. Zawołał z łódki do niego, by nie łowili w tym miejscu, bo mogą zahaczyć wędką o gałęzie.

Sędzia Sądu Rejonowego w Nakle Radosław Trzeciak poinformował, że przed rozprawą otrzymał od oskarżonego inne dowody mające świadczyć o tym, że w czasie kiedy w Norwegii dokonywano wpisów był w kraju. To m. in. bilety lotnicze, informacja o odbiorze przesyłki w paczkomacie w Mroczy oraz płatności kartą dokonane w tym czasie w Mroczy w sklepie sieci Biedronka.

To Cię może również zainteresować

Na prośbę prokurator Renaty Sudał ogłoszono 10 minutową przerwę, po której prokurator wycofała akt oskarżenia wobec Rafała G. Stwierdziła, że gdyby wszystkie te fakty ujawnił w postępowaniu przygotowawczym sprawa nie trafiłaby do sądu.

W świetle zaistniałych okoliczności sędzia Radosław Trzeciak, za zgodą oskarżonego, umorzył postępowanie. Nie przesłuchano Jarosława Odrobińskiego, bo jak tłumaczył sąd – nie zna on autora wpisów, a sam fakt ich dokonania nie budzi żadnych wątpliwości.

To Cię może również zainteresować

Jarosław Odrobiński, który w sprawie był nie tylko poszkodowanym, ale też oskarżycielem posiłkowym wychodząc z Sądu Rejonowego w Nakle nie krył rozczarowania. Bo hejt i groźby były, a sprawcy i kary nie ma.

Rafał G. mieszka w Norwegii z dwoma Polakami, ale żaden z nich nie pochodzi z woj. kujawsko-pomorskiego. Tymczasem wpisy i podane w nich adresy świadczą, że autorem jest osoba dobrze znająca Mroczę.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Hejter z Mroczy wciąż bezkarny. Sąd Rejonowy w Nakle umorzył sprawę - Gazeta Pomorska