Hegemonia Bydgostii trwa

Sławomir Kabat
Trzeci rok z rzędu zawodnicy LOTTO wygrali drużynowo wszystkie starty na mistrzostwach Polski. Na ostatnich w tym roku długodystansowych mistrzostwach kraju zdobyli kolejne 8 medali.

Na Kanale Żerańskim w Warszawie odbyły się długodystansowe mistrzostwa Polski. Wioślarze z ul. Żupy 4 wywalczyli aż osiem medali przypieczętowując 20. z rzędu, a 24. w historii tytuł drużynowych mistrzów Polski.<!** reklama>

Zawodnicy, którzy startowali w barwach reprezentacji zostali zwolnieni ze startu. Najlepiej bydgoszczanie wypadli w konkurencji dwójek bez sterniczki kobiet. W tej konkurencji zajęli komplet miejsc na podium.

W klasyfikacji punktowej LOTTO Bydgostia WSG - 1647 pkt wywalczyła blisko dwukrotnie więcej punktów niż drugie w klasyfikacji Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie - 840 pkt. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył AZS AWFiS Gdańsk - 671 pkt.

Kolejne miejsce zajął AZS AWF Kraków - 558. Cieszy bardzo wysokie piąte miejsce Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego - 508, które wyprzedziło potentata opierającego swoje sukcesy na szkole mistrzostwa sportowego - AZS UMK Energa Toruń - 466,84. Martwi brak sukcesów od kilku lat wioślarzy Zawiszy. Lukę szkoleniową, która objęła kilka roczników, trzeba będzie odbudowywać przez lata.

Dorobek medalowy wioślarek i wioślarzy z Bydgoszczy na długodystansowych mistrzostwach Polski:

LOTTO-Bydgostia-WSG - 8 (4, 2, 2): Złote: dwójka bez sternika kobiet - Magdalena Kopkowska, Kornelia Wąchała, czwórka podwójna juniorek Weronika Odojewska, Klaudia Jedynak, Sandra Wielgosz, Justyna Wika, czwórka podwójna juniorów - złoty medal Duszan Rygielski, Kamil Szczęsny, Jakub Dominiczak, Marcin Pawłowski, jedynka juniorów kategorii lekkiej Krzysztof Zywert,

srebrne: dwójka bez sternika juniorów kategorii lekkiej Mateusz Klawitter, Rafał Nalewalski, skiff mężczyzn kategorii lekkiej Łukasz Zub,

brązowe: skiff mężczyzn Mykolas Masilionis, skiff juniorek kategorii lekkiej, Agnieszka Chmielewska;

Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie - 4 (1, 1, 2): złoty dwójki bez sternika mężczyzn wagi lekkiej Krzysztof Kotulski, Dawid Kalinowski, dwójka bez sterniczki kobiet srebrny Patrycja Dończyk, Kamila Olejniczak, brązowy: skiff kobiet Katarzyna Trzeciak, dwójka bez sterniczki Anna Korbal, Paulina Straszewska;

Bydgoski Klub Wioślarek - 1 (0, 1, 0) - srebrny skiff wagi lekkiej Małgorzata Król.