Halowe MP w lekkoatletyce w Toruniu. Znakomity bieg Ewy Swobody! [dużo zdjęć]

Daniel Ludwiński
W Arenie Toruń rozpoczęły się 65. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Zawody potrwają do niedzieli i są w praktyce ostatnią szansą na wywalczenie minimów na mistrzostwa Europy dla tych sportowców, którzy dotąd nie uzyskali wyników dających im prawo występu w europejskim czempionacie. W sobotni wieczór złote medale wywalczyli m.in. Ewa Swoboda i Marcin Lewandowski.

Najlepsza polska sprinterka po raz piąty w karierze została halową mistrzynią Polski na dystansie 60 metrów. Od zwycięstwa ważniejszy był jednak świetny czas - wynik 7,10 to drugi rezultat uzyskany w tym roku w Europie. Szybko biegali także panowie - 6,59 to nowy rekord życiowy Remigiusza Olszewskiego i zarazem wynik gorszy tylko 0,08 od rekordu Polski Mariana Woronina sprzed 34 lat.

ZOBACZ DUŻO ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO DNIA HALOWYCH MP W TORUNIU:

Halowe MP w lekkoatletyce w Toruniu. Znakomity bieg Ewy Swob...

Emocjonujący był bieg na dystansie 1500 metrów - Marcin Lewandowski pokonał w nim Michała Rozmusa o 0,12 sekundy po zaciętej walce do ostatnich metrów. Formą błysnęła także m.in. Karolina Kołeczek, która wygrała bieg płotkarek i ponownie, tak jak podczas środowego Copernicus Cup, zeszła poniżej 8 sekund.

Warto przeczytać

W niedzielę drugi i ostatni dzień mistrzostw - w programie m.in. konkursy pchnięcia kulą i skoku o tyczce mężczyzn oraz biegi na 800 metrów.