https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Graf Zeppelin" nad Bydgoszczą. Kalendarium "Expressu", 24 września

Krzysztof Błażejewski
Na zdjęciu sterowiec Graf Zeppelin LZ-127
Na zdjęciu sterowiec Graf Zeppelin LZ-127 Źródło: Wikipedia/Encyclopedia Titanica
Zobacz, co ważnego i ciekawego wydarzyło się 24 września w Bydgoszczy. Bydgoskie kalendarium "Expressu".

24 września 1930 roku o godz. 2 w nocy nad Bydgoszczą przeleciał słynny niemiecki sterowiec „Graf Zeppelin”, odbywający triumfalny przelot wokół Morza Bałtyckiego.

24 września 1934 roku Janina Kraków, długoletnia nauczycielka języka polskiego w Kurytybie (Brazylia) ofiarowała Muzeum Miejskiemu w Bydgoszczy kilkadziesiąt eksponatów, w tym XVIII-wieczną szkatułkę inkrustowaną bursztynami oraz XVII-wieczną spinkę od delii węgierskiej z turkusami i rubinami.

24 września 1936 roku w ramach „lotniczego konkursu turystycznego” w Bydgoszczy na lotnisku wylądowały 22 samoloty. Rano wystartowały one z warszawskiego Okęcia i do Bydgoszczy dotarły z międzylądowaniami w Gdyni i Toruniu w godz. 13-15. Po południu piloci podjęci zostali obiadem przez prezydenta Barciszewskiego w sali Malinowej hotelu „Pod Orłem”. Następnego dnia rano samoloty odleciały do Wilna.

24 września 1950 roku odbyło się uroczyste powitanie na ulicach Bydgoszczy jednostek lądowych Ludowego Wojska Polskiego powracających z ćwiczeń letnich do koszar garnizonowych. Powracające oddziały witały delegacje zakładów pracy, młodzież szkolna, harcerze.

Zobacz również:

To samo miejsce na dwóch różnych fotografiach - zapraszamy w podróż po dawnej Bydgoszczy. Jak bardzo zmieniły się miejsca, które odwiedziliśmy? Jak wyglądały budynki i ulice 60, 70, sto lat temu? Zobaczcie galerię starych i nowych zdjęć wykonanych w tej samej lokalizacji ➤➤Zobacz również: 11 lat na krótkim filmie. Tak "rośnie" cmentarz przy Wiślanej w Bydgoszczy

Bydgoszcz na starych zdjęciach. Zobacz, jak zmieniło się miasto

24 września 1966 roku w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy wystąpiła orkiestra Państwowej Filharmonii Moskiewskiej pod dyrekcją Nieemje Jarvi z Estońskiej SRR.

24 września 1969 roku komendant wojewódzki MO płk Andrzej Marcinkowski przyjął zdobywcę tytułu mistrza świata na żużlu w drużynie, zawodnika Polonii Bydgoszcz, Henryka Gluecklicha i awansował go do stopnia sierżanta.

24 września 1990 zakończenie działalności produkcji gazu poprzez proces spalania węgla w bydgoskiej gazowni miejskiej. Od tej pory mieszkańcy miasta korzystać będą wyłącznie z gazu ziemnego dostarczanymi dwoma rurociągami z Grudziądza i Gniewkowa.

24 września 1995 pierwszy finał mistrzostw świata na żużlu w Bydgoszczy - mistrzostwa drużynowe. Polski zespół w składzie bracia Gollobowie i Rafał Dobrucki zajmują V m. Złoto dla Duńczyków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Dalszy ciąg artykułu pod wideo ↓

24 września 1997 po serii sukcesów zarówno technologicznych jak i handlowych, otrzymaniu szeregu wyróżnień, akcje Bydgoskich Fabryk Kabli na warszawskiej giełdzie osiągnęły rekordowy poziom 37 zł.

24 września 2015 roku miało miejsce otwarcie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku. Główna hala wystawowa posiada powierzchnię 11 tys. m kw.

Coś dla fanów mocnego żartu: Spod ekranu - recenzja filmu "Juliusz".

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Axel-Springer marzy
znowu o pakcie riebentrop-mołotow. Wieder sehen macht freude. Nicht wahr ?!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Białe kwiaty na balkon. Pomysły na kompozycje na słońce i do cienia

Białe kwiaty na balkon. Pomysły na kompozycje na słońce i do cienia

Tak długo trzeba oszczędzać, żeby myśleć o zakupie dwupokojowego mieszkania na kredyt

Tak długo trzeba oszczędzać, żeby myśleć o zakupie dwupokojowego mieszkania na kredyt

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski