https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fałszywe reklamy na Facebooku - nie klikaj! Zobacz, co Ci grozi!

Mikołaj Romanowski
Opracowanie:
Wywiady są publikowane na podrobionych stronach, przypominających zaufane serwisy informacyjne, takie jak Gazeta.pl czy Onet. W rozmowach poznajemy nazwy platform inwestycyjnych, kuszące kwoty, jakie można zyskać oraz co zrobić, żeby tak się wzbogacić. Więcej informacji o tym, jak działają oszuści na Facebooku ►
Wywiady są publikowane na podrobionych stronach, przypominających zaufane serwisy informacyjne, takie jak Gazeta.pl czy Onet. W rozmowach poznajemy nazwy platform inwestycyjnych, kuszące kwoty, jakie można zyskać oraz co zrobić, żeby tak się wzbogacić. Więcej informacji o tym, jak działają oszuści na Facebooku ► pixabay/nadesłane (Cyberrescue.me)
Oszuści działają bez skrupułów i bardzo często dla swoich celów wykorzystują wizerunek znanych osób i publikują fałszywe reklamy. Na Facebooku pojawia się wiele postów sponsorowanych, w których celebryci i politycy zachęcają do inwestycji. Wyjaśniamy, jak działają oszuści i jakie są zagrożenia.

Przed działaniami internetowych oszustów ostrzega serwis CyberRescue, informując, że Facebook po raz kolejny jest zalewany falą fałszywych reklam, nakłaniających do inwestowania na podejrzanych witrynach. Tym razem przestępcy, chcąc uwiarygodnić ofertę, publikują spreparowane rozmowy z gwiazdami. Z treści dowiadujemy się, że takie osoby jak Wojciech Cejrowski, Sławomir Mentzen czy Kuba Wojewódzki zdradzają sekret szybkiego i łatwego wzbogacenia się. Cała rozmowa ma sprawiać wrażenie owianej tajemnicą, a przekazane informacje mają charakter poufny. To celowy zabieg, który ma wzbudzać ciekawość czytelnika.

Nie tylko wizerunki znanych osób wykorzystywane są przez oszustów na Facebooku!

Zjawisko fake newsów na Facebooku to niestety rzeczywistość, z którą mamy do czynienia na co dzień. Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych pojawiają się się kolejne niebezpieczeństwo – oferty "prywatnych pożyczek". Oszuści prześcigają się w zachęcaniu użytkowników do kontaktu, obiecując szybkie chwilówki o niskim oprocentowaniu. W galerii artykułu publikujemy ogłoszenia - zobacz, jakich ofert unikać. W artykule wyjaśniamy, jak działają oszuści na jakie konsekwencje narazić nas może nasza łatwowierność.

► Więcej o oszustwach związanych z ofertami pożyczek przez Facebooka przeczytasz w tym artykule (kliknij, żeby przejść)

To może Cię zainteresować:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski