Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Niedziele handlowe - grudzień 2019. Kalendarz - kiedy będą otwarte sklepy?
Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem w 2019 roku
Część szkół przystąpi do próbnego egzaminu ósmoklasisty z Operonem. Odbędzie się on na początku grudnia. Jak czytamy na stronie wydawnictwa, "Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem jest odwzorowaniem egzaminu państwowego – ma identyczny przebieg. Zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej są w wysyłane do szkół tuż przed egzaminem, a sam egzamin odbywa się w tym samym czasie w całej Polsce".
Próbny egzamin ósmoklasisty - kiedy?
Oto harmonogram przeprowadzania egzaminów próbnych z Operonem:
- język polski: wtorek, 3 grudnia 2019 r.
- matematyka: środa, 4 grudnia 2019 r.
- język angielski/język niemiecki: czwartek, 5 grudnia 2019 r.
Egzamin ósmoklasisty - obowiązkowy
Uczniowie klas ósmych w kwietniu 2020 roku przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Po raz pierwszy po reformie oświaty wprowadzonej przez PiS (likwidacja gimnazjów i powrót do 8-letnich podstawówek) egzamin został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.
Egzamin ósmoklasisty 2019 - matematyka [ODPOWIEDZI, CKE]
Uczeń zdaje egzamin z następujących przedmiotów:
- języka polskiego
- matematyki
- języka obcego nowożytnego
Egzamin jest przeprowadzany w formie pisemnej, od 2022 roku zostanie rozszerzony - uczeń dodatkowo będzie musiał wybrać jeden przedmiot (biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia).
Egzamin jest przeprowadzany w formie pisemnej, od 2022 roku zostanie rozszerzony - uczeń dodatkowo będzie musiał wybrać jeden przedmiot (biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia).
Co na problemy z pamięcią i koncentracją? Te naturalne sposo...
Egzamin ósmoklasisty - zasady
Właściwy egzamin odbywa się w kwietniu (21-23.04.2020). Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
- trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania zamknięte, jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź).
Warto wiedzieć:
Ósmoklasiści w latach 2020-2021, będą podchodzić do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Od 2022 r. dojdzie jeszcze jeden obowiązkowy przedmiot do wyboru: historia, biologia, chemia, geografia lub fizyka. Na rozwiązanie testu z języka polskiego uczniowie będą mieli 120 minut, w przypadku matematyki (16 kwietnia) będzie to 100 min, a języka obcego nowożytnego (17 kwietnia) - 90 min.
