Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Edukacja to wspólne dzieło

Katarzyna Karwat
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w kalendarzu przypadł na niedzielę. Władze gminy Koronowo uhonorowały więc nauczycieli i pracowników oświaty nieco wcześniej.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w kalendarzu przypadł na niedzielę. Władze gminy Koronowo uhonorowały więc nauczycieli i pracowników oświaty nieco wcześniej. <!** Image 2 align=none alt="Image 198142" sub="Fot. UM Koronowo">

Jak co roku, uroczysta impreza odbyła się w koronowskim ratuszu. Przygotował ją Miejsko-Gminny Zespół Edukacji. Na zaproszenie organizatorów przybyli nauczyciele, władze gminy, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nie zabrakło także przedstawicieli szkół i instytucji, współpracujących z lokalną oświatą.

Pod adresem bohaterów uroczystości padło wiele słów uznania. Dyrektor Miejsko-Gminny Zespołu Edukacji Ewa Chytła wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Włodzimierzem Domkiem oraz burmistrzem Koronowa Stanisławem Gliszczyńskim życzyli pedagogom nade wszystko satysfakcji z wykonywanej pracy i kontynuowania działań na rzecz rozwoju miejscowej edukacji dzieci i młodzieży. <!** Image 3 align=none alt="Image 198143" sub="Fot. UM Koronowo">

Wręczono doroczne nagrody burmistrza Koronowa dla najbardziej wyróżniających się pracowników oświaty. Uhonorowano w ten sposób Piotra Bakalarskiego (Zespół Szkół Wierzchucin Królewski - dyrektor), Hannę Bosacką i Katarzynę Gradek (obie SP Sitowiec), Jolantę Jagłę i Gertrudę Glazik (obie - Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Koronowie), Urszulę Podziewską i Beatę Schalską (z SP nr 2 w Koronowie), Sławomirę Polewaną i Lucynę Łysek-Smolińską (Gimnazjum nr 1 w Koronowie), Grzegorza Winowieckiego i Bernadetę Manys (Zespół Szkół Mąkowarsko), Grażynę Posłuszną i Małgorzatę Wilczyńską (ZS Wtelno) oraz szefową gminnej edukacji Ewę Chyłę. Na ręce wszystkich dyrektorów szkół złożono również listy gratulacyjne dla nauczycieli i pracowników placówek<!** reklama>.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół we Wtelnie. Pod kierunkiem Jarosława Sułkowskiego i Anny Kąkol przygotowali przedstawienie, zainspirowane „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Ukoronowaniem uroczystości był tradycyjny „tort z zagadką”, jak zawsze wykonany przez Danutę i Waldemara Nitków. Tym razem cukiernicze arcydzieło nawiązywało do trwającego Roku Leona Wyczółkowskiego, ozdobione było - jadalną rzecz jasna - reprodukcją obrazu „Cerkiew św. Dymitra w Tatarowie”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!