MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Działki miejskie przy Hali Targowej w Bydgoszczy sprzedane. Drugi przetarg rozstrzygnięty

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Wkrótce krajobraz przy Hali Targowej mocno się zmieni.
Wkrótce krajobraz przy Hali Targowej mocno się zmieni. Arkadiusz Wojtasiewicz
Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe ogłoszone przez miasto na sprzedaż terenu u zbiegu ulic Magdzińskiego i Przy Zamczysku, położonego przy Hali Targowej w Bydgoszczy. W drugim podejściu do sprzedaży zgłosiła się jedna firma, która zakupiła atrakcyjny teren w centrum miasta za ponad 3 mln zł.

W przeprowadzonym pod koniec ubiegłego roku postępowaniu nikt się nie zgłosił. W drugim nie obniżono jednak ceny wywoławczej za sprzedaż nieruchomości gruntowych w ścisłym centrum Bydgoszczy (3,3 mln zł). Aby wziąć w nim udział, należało wnieść wadium (w wysokości 10 proc. wartości ustalonej przez rzeczoznawcę) do 2 kwietnia. Sam przetarg ustny nieograniczony zaplanowano tydzień później – 9 kwietnia o godz. 11. Wcześniej, 11 marca, zainteresowani mogli dokonać oględzin terenu.

Urząd Miasta Bydgoszczy opublikował oficjalną informację o rozstrzygnięciu przetargu w środę (17 kwietnia). W komunikacie przekazano, że nabywcą nieruchomości jest toruńska spółka APRO Investment, która zapłaciła 3 333 000 zł. Zainteresowana zakupem była tylko jedna firma.

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się nieco więcej na temat działań dewelopera z Torunia, może przyjrzeć się jego pracy w Bydgoszczy. Obecnie firma realizuje w mieście dwie inwestycje – budynek przy Gajowej 72 na Bartodziejach i Osiedle Podniebne Ogrody pod adresem Żwirki i Wigury 54 na Górzyskowie.

Dziś teren przy Magdzińskiego wykorzystywany jest jako parking. Zgodnie z ustaleniami planu miejscowego dwie działki są przeznaczone na teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej. Znajdują się one w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej i strefie ochrony archeologicznej.

Jedna z nich zabudowana jest opróżnionym 2-kondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym o powierzchni zabudowy 130 mkw. i parterowym budynkiem gospodarczym (10 mkw). Obiekty wzniesione w 1888 roku przeznaczone są do rozbiórki. Druga działka jest niezabudowana.

Teren w centrum wydaje się być bardzo atrakcyjnym dla inwestorów, ale za pierwszym razem nikogo nie udało się zachęcić do jego nabycia. Jedną z przyczyn mógł być zapis, który znalazł się w ogłoszeniu o przetargu, z punktu widzenia miasta, będący zabezpieczeniem przed potraktowaniem samych działek jako inwestycji na przyszłość.

– Nabywca zobowiązany będzie do rozpoczęcia inwestycji (uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę) polegającej na zabudowie terenu zgodnie z warunkami ustaleń miejscowego planu w terminie 3 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego oraz do zakończenia inwestycji w terminie 3 lat od dnia uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę – pisano w ogłoszeniu.

Jeżeli tych terminów nie uda się dotrzymać – rozpoczęcia oraz zakończenia inwestycji – miasto będzie naliczać kary umowne w wysokości 40 tys. zł za każdy pełen miesiąc opóźnienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera