Zobacz wideo: Głośne ekstradycje przestępców z Kujawsko-Pomorskiego
O zjeździe rowerowym z ulicy Bernardyńskiej - dopiero co wybudowanym - już pisaliśmy. Będzie rozebrany, bo zamiast asfaltu położono tam... kostkę brukową. Miasto przyznaje się do błędu i zapowiada zmiany na... swój koszt.
To nie jest jedyna wpadka. Idąc w stronę ronda Bernardyńskiego mamy dwa zupełnie inne chodniki po prawej stronie ulicy i lewej. Jeden jest zrobiony z kostki a ten po drugiej stronie z płyt. Czy w zarządzie dróg miejskich pracuje ktoś kompetentny? Mówimy o estetyce miasta a przecież nikt o to nie dba! Drogowcy układają na chodnikach kostkę jaką mają pod ręką. A to że nie pasuje do chodnika obok... no cóż taki mamy klimat! Panie Bruski kiedy w końcu zrobi pan porządek w zarządzie dróg miejskich? - Komentuje czytelnik.
Przy sklepie Ikea nie jest lepiej
- Kolejna wpadka ZDMiKP....podobnie było ze ścieżka przy Ikea....I tez z kostki rok temu wykonano ścieżkę wzdłuż Szubinskiej do Białych Błot i Bydgoszczy - zauważa inny czytelnik.Zjazd rowerowy z ulicy Bernardyńskiej - dopiero co wybudowany - będzie rozebrany, bo zamiast asfaltu położono tam... kostkę brukową. Miasto przyznaje się do błędu i zapowiada zmiany na swój koszt.
Kłopoty z nowowybudowaną ścieżką rowerową z ulicy Bernardyńskiej w stronę kościoła garnizonowego są już znane. Zbudowano ją przy okazji przebudowy ulicy Kujawskiej. Jest w tej sieci zjazd rowerowy.
- Niestety ten ostatni element jest niezgodny z dokumentem "Standardy techniczne wykonawcze dla infrastruktury rowerowej w Bydgoszczy" - zwraca uwagę Szymon Róg, bydgoski radny PiS.
Były standardy rowerowe
Standardy rowerowe zostały przyjęte zarządzeniem prezydenta Bydgoszczy w czerwcu 2014 roku, a projekt zjazdu powstał... później, bo w drugiej połowie 2014 roku przeprowadzono konsultacje społeczne, techniczny aspekt ścieżki powstał rok potem.
Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy nadzorujący m.in. komunikację, przyznaje: - Projekt budowlany został zaakceptowany w 2016 roku, jednak założenia wstępne do projektowania zostały poczynione wcześniej, przed wprowadzeniem zarządzenia "Standardy techniczne wykonawcze dla infrastruktury rowerowej".
- Rozwiązanie zjazdu rowerowego z ulicy Bernardyńskiej do kościoła garnizonowego jest aktualnie korygowane, koszty poniesie miasto - informuje Kozłowicz.
Zmiana, zdaniem władz Bydgoszczy, będzie miała niewielkie skutki finansowe.
Zastępca prezydenta podkreśla, że wykorzystana do budowy zjazdu kostka brukowa jest własnością miasta i może zostać wykorzystana w innym miejscu. na zjeździe pojawi się nawierzchnia asfaltowa na wcześniej położonej podbudowie.
- Proszę o wyznaczenie pasów rowerowych w ciągu ulicy Toruńskiej od ronda Toruńskiego do ronda Bernardyńskiego - postuluje Wojciech Bulanda, bydgoski radny KO. - Zamknięcie odcinka bulwarów znajdującego się pod Mostem Uniwersyteckim przerwało jeden z głównych ciągów rowerowych w mieście przebiegającego na osi wschód-zachód, będącego dla mieszkańców ważnym ciągiem komunikacji rowerowej przy dojazdach do pracy, szkoły oraz w drodze na zakupy.
Analizy trwają.
