Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni otwarte w "botaniku" w Myślęcinku, gdzie mróz walczy z egzotyką. Mamy zdjęcia

Ewa Czarnowska-Woźniak
Ewa Czarnowska-Woźniak
Kuflik (Callistemon masotti) to ozdobny, wiecznie zielonych krzew pochodzący z Australii. W naszych warunkach klimatycznych, podobnie jak oleander, może być  uprawiany na zewnątrz w sezonie letnim. Jedna z aktualnych "gwiazd" myślęcińskiego ogrodu botanicznego
Kuflik (Callistemon masotti) to ozdobny, wiecznie zielonych krzew pochodzący z Australii. W naszych warunkach klimatycznych, podobnie jak oleander, może być uprawiany na zewnątrz w sezonie letnim. Jedna z aktualnych "gwiazd" myślęcińskiego ogrodu botanicznego Fot. Nadesłane/J.Mikietyński
Hibiskusy, storczyki, bugenwile, gorzkie pomarańcze wewnątrz szklarni, a na jej dachach misterne wzory wykonane przez mróz... Takie rzeczy możliwe są tylko w myślęcińskim ogrodzie botanicznym. Już niedługo będzie można go zwiedzać.

Rozmowa ze strażakiem o niebezpieczeństwach, wiążących się z wchodzeniem na lód

emisja bez ograniczeń wiekowych

Zapraszamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego (tak brzmi pełna nazwa "botanika" w Myślęcinku). Ta wyjątkowa gratka - ogród na co dzień nie zapewnia indywidualnym gościom przewodnika, można się tam wybrać samodzielnie w godz. pracy instytutu, od 7.00 do 14.30, warto jednak uprzedzić o swojej wizycie - przewidziana jest 20. i 21 stycznia 2024 roku.

To też może Cię zainteresować

Zwiedzanie Ogrodu zaplanowano w godzinach 9 - 15. W dniu zwiedzania przewidywane są 3 wejścia - o godzinie 9, 11 oraz 13. Zbiórka przy bramie głównej na ulicy Jeździeckiej 5.

- Odwiedzających prosimy o przestrzeganie regulaminu zwiedzania Ogrodu Botanicznego KCRZG IHAR-PIB - przypomina Jarosław Mikietyński, szef ogrodu botanicznego, niestrudzony bydgoski popularyzator wiedzy o roślinach, zwłaszcza tych rzadkich.

Na naszych łamach wielokrotnie prezentowaliśmy cuda, jakie kryją myślęcińskie szklarnie. Także w naszej galerii można zobaczyć przedsmak tego, co tam już bujnie kwitnie i owocuje. Na zdjęciach Jarosława Mikietyńskiego można też zaobserwować niezwykłe formy, stworzone przez naturę - misterne "zdobienia" na dachach szklarni wykonane przez mróz... Styczniowe zwiedzanie daje więc okazję do konfrontacji skrajnych efektów przyrodniczych: egzotyki i zimna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo