Derby Kujaw dla zielonych [zdjęcia]

Jarosław Hejenkowski
Dzisiejsze piłkarskie derby Kujaw w III lidze dla Cuiavii, która jednak musiała się ciężko napracować, aby pokonać janikowską Unię. Zieloni wygrali 2:1 i jest to ich pierwsza wygrana tej wiosny.

<!** Image 2 align=middle alt="Image 187537" >
Zieloni, którzy grali dziś znów w czarnych strojach, od początku spotkania atakowali, ale ambitnie grający goście bronili się do 28 minuty, kiedy to Krzysztof Kretkowski zdobył gola po kolejnej dobrej akcji.

- W pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę, ale kiedy goście zdobyli bramkę, mogliśmy się zdziwić i zremisować wygrany mecz - przyznaje trener Cuiavii, Marek Paczkowski.

Bowiem Unia zdobyła gola na 1:1 po strzale Macieja Kota i przez kilka minut, niesiona euforią oraz dopingiem kilkudziesięciu momentami roznegliżowanych kibiców, dominowała na znajdującym się w katastrofalnym stanie boisku. Cuiavia otrząsnęła się dopiero po 10 minutach i wróciła do skrupulatnego rozmontowywania brony gości. Udało się w 72 min. kiedy to bramkę na wagę wygranej zdobył Borys Modracki.
<!** Image 16 align=middle alt="Image 187551" >
Za dwa tygodnie zieloni wracają wreszcie na swój obiekt przy ul. Wierzbińskiego. Czynią to z ulgą, bo stan murawy przy ul. Orłowskiej to kompletna katastrofa. W miejscach, gdzie stoją bramkarze, znajdowały się dziś wielkie kałuże.

- Czekamy z utęsknieniem, żeby wrócić na stadion, który jest teraz piękny i mam nadzieję, że nasza gra na nim będzie lepsza - mówi Marek Paczkowski.

Być może Cuiavia zagra z Polonią Leszno już w zielonych strojach. Na razie występuje w czarnych, bo te komplety są cieplejsze.