EXPRESS
Poleca

Ogromny dzik przy ogrodzeniu szkoły w Bydgoszczy

Rozwiń
EXPRESS
Zwiń

Ogromny dzik przy ogrodzeniu szkoły w Bydgoszczy

Niedawno na Osowej Górze dzik zaatakował psa. Teraz pojawił się przy szkole. Rada osiedla będzie prosiła o interwencję

Czyżkówko: W trzech nowych blokach przy ulicy Kuczmy...

Czyżkówko: W trzech nowych blokach przy ulicy Kuczmy powstaną 63 mieszkania

Sławomir Bobbe

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Znajdująca się na Czyżkówku ulica Kuczmy dzięki współfinansowaniu mieszkańców doczeka się utwardzenia.

Znajdująca się na Czyżkówku ulica Kuczmy dzięki współfinansowaniu mieszkańców doczeka się utwardzenia. ©Filip Kowalkowski

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ulic Siedleckiej i Świekatowskiej na Czyżkówku. To tylko początek inwestowania w ulice gruntowe.
Znajdująca się na Czyżkówku ulica Kuczmy dzięki współfinansowaniu mieszkańców doczeka się utwardzenia.

Znajdująca się na Czyżkówku ulica Kuczmy dzięki współfinansowaniu mieszkańców doczeka się utwardzenia. ©Filip Kowalkowski

[break]
Nawierzchnię zyska odcinek Siedleckiej, od ulicy Pileckiego do Karolewskiej. Ratusz wyliczył, że w budynkach zlokalizowanych przy tym fragmencie ulicy zameldowane jest niemal 500 osób, a długość odcinka wynosi 1,25 kilometra. Przy okazji zaplanowano budowę niewielkiego kawałka ulicy Świekatowskiej (niewiele ponad 100 metrów) - od ul. Nad Torem do ul. Siedleckiej. Inwestycja ma poprawić dojazd do wschodniej części osiedla.

17 milionów na drogi


- W najbliższych latach przebudowane zostanie kilkanaście ulic o nawierzchni gruntowej. Co roku na ten cel rezerwowana jest kwota 17 milionów złotych. Bardzo ważne jest to, że ustalone zostały obiektywne kryteria realizacji tych zadań. Tu na pewno nie ma miejsca na uznaniowość - podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

To jednak nie koniec zmian na Czyżkówku. Przy okazji inwestycji na Świekatowskiej i Siedleckiej powstanie nowa sygnalizacja świetlna.

- Budowę nowej sygnalizacji zaplanowano na skrzyżowaniu ulic Nad Torem-Świekatowska - Orlicza. Ułatwi to szczególnie przekraczanie pieszym ruchliwej jezdni oraz wyjazd z ulicy Świekatowskiej w kierunku centrum Bydgoszczy - przekazała „Expressowi Bydgoskiemu” Anna Strzelczyk-Frydrych z Zespołu Obsługi Mediów Urzędu Miasta Bydgoszczy.

W najbliższych latach przebudowane zostanie w Bydgoszczy kilkanaście ulic o nawierzchni gruntowej. - Rafał Bruski

Na ulicy Świekatowskiej nawierzchnia wykonana zostanie z betonu asfaltowego. Z kolei na ul. Siedleckiej zastosowana będzie kostka betonowa. Przy ulicach zaprojektowano również chodniki, zjazdy oraz duży parking na wysokości ul. Buszkowskiej. Na ulicy Siedleckiej pojawią się progi zwalniające oraz wyniesione skrzyżowania, wymuszające bezpieczną jazdę. Całość prac ma zostać zakończona wiosną 2017 roku.

Tymczasem Czyżkówko potwierdza swoje powodzenie u deweloperów.

Przy ulicy Kuczmy trwa budowa trzech bloków, w których powstaną sześćdziesiąt trzy mieszkania. To już kolejna inwestycja bydgoskiego dewelopera, firmy Ogbud. Pierwszy budynek ma być gotowy do końca tego roku. Przy ulicy znajduje się także kilka budynków jednorodzinnych. Przylega do niej również hotel.

Sami budują drogę


Wkrótce będzie można do niego łatwiej dojechać. Co prawda ulica Kuczmy jest ślepa i taką pozostanie, obsługując ruch samochodowy głównie tutejszych mieszkańców, ale ci nie mają ochoty jeździć po żwirze i piachu. Zawiązali stowarzyszenie, które złożyło odpowiedni wniosek w programie inicjatyw lokalnych i będą starać się o utwardzenie drogi (zebrali 25 procent kosztów inwestycji, więc wniosek stowarzyszenia został pozytywnie oceniony przez komisję do spraw inicjatyw lokalnych).

Przy okazji inwestycji na ulicy Kuczmy, mają też powstać chodnik, umożliwiający dojście do ulicy Nad Torem, oraz kanalizacja i oświetlenie.

W zeszłym roku zdecydowana większość środków w programie inicjatyw lokalnych została wydana na przedsięwzięcia związane z infrastrukturą drogową.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo