W Bydgoszczy powoli dobiega już końca 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. W sobotę czeka nas wielka gala zamknięcia festiwalu, podczas której zostaną wręczone kolejne nagrody specjalne.
Otrzymają je między innymi John Toll, laureat Oscarów, operator filmowy odpowiedzialny za zdjęcia do takich filmów, jak m.in. "Wichry namiętności" i "Braveheart" (Nagroda za Całokształt Twórczości) oraz Adam Stockhausen (praca przy filmach "Grand Budapest Hotel", "Most szpiegów" (Nagrodą Camerimage dla Scenografa ze Szczególną Wrażliwością Wizualną).
Również w sobotę przekonamy się, kto wyjedzie z Bydgoszczy ze Złotymi Żabami.
Tymczasem zapraszamy na kolejny dzień z festiwalem Camerimage. Dziś (czwartek) warto się pojawić między innymi w Operze Nova. O godz. 15.30 rozpocznie się tam spotkanie z Laną Wachowski i Johnem Tollem "Porozmawiajmy o Sense8".
O godz. 18 w tym samym miejscu wydarzenie, któe zawsze przyciąga tłumy, czyli prezentacja wideoklipów, jakie biorą udział w tegorocznym konkursie. Wśród nominowanych znalazły się między innymi wideoklipy do utworów takich artystów, jak Jay-Z, Leningrad, Mick Jagger i Mrozu. O godz. 20.30 będzie się można spotkać z twórcami nominowanych propozycji.
Z kolei o godz. 21.30 w kinie Orzeł w Miejskim Centrum Kultury będzie się można spotkać z Johnem Baileyem, przewodniczącym Amerykańskiej Akademii Filmowej, przyznającej Oscary.
Camerimage 2017 w Bydgoszczy. Dzień I [zdjęcia]
David Lynch o Camerimage w Bydgoszczy