Wydarzenie ma charakter cykliczny. Dotychczas odbyły się dwie edycje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem (570 uczniów z 20 szkół ponadpodstawowych oraz 780 uczniów z 23 placówek). Wydarzenie dedykowane jest dla uczniów trzecich i czwartych klas o profilach biologiczno-chemicznych i przyrodniczych.
Kilkudniowe, darmowe warsztaty rozpoczną się 25 września. W ich ramach uczniowie wezmą udział w wybranych zajęciach spośród oferty 20 zaproponowanych tematów. Podczas zajęć będą mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami badawczymi stosowanymi w naukach farmaceutycznych i medycznych, samodzielnie wykonać różne eksperymenty oraz doświadczyć atmosfery uniwersyteckiej. Organizatorzy zapewniają interesujące przeżycia i inspirujące dyskusje.
Uczniowie poznają odpowiedzi m.in. na następujące pytania: jak szybko uwalniania się substancja czynna z leków przeciwbólowych, jak funkcjonuje nowoczesne laboratorium medyczne, jak wielki jest świat drobnoustrojów czy też jak rozpoznać jaka to bakteria?
Na razie przyjmowane są zgłoszenia szkół (do 22 września). Więcej szczegółów znaleźć można pod adresem: www.wf.cm.umk.pl.
