[break]
Miasto kontynuuje remont stadionu Chemika. W poprzednich latach na stadionie (dzięki wykorzystaniu możliwości budżetu obywatelskiego) zmodernizowano część ogrodzenia oraz oświetlenia.
- Obecnie na części trybuny głównej zainstalowane zostaną nowe siedziska. Na odnowionej trybunie stadionu będzie mogło zasiąść około 938 osób - mówi Michał Sitarek z Biura Obsługi Mediów Urzędu Miasta Bydgoszczy.
- Oprócz krzesełek, wyremontowane zostaną także częściowo nawierzchnie betonowe, balustrady i przyległe ogrodzenie. Renowacji poddany ma być także dach przy wyjściu z tunelu pod lożą honorową. Wykonawca będzie miał dwa miesiące od podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich robót. W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na wykonanie prac.
Warto przypomnieć, że budowę obiektów sportowych Chemika rozpoczęto w 1974 roku. Od 2004 roku stadion nosi imię Czesława Kobusa. Sekcja piłki nożnej, która trenuje na tych obiektach, istnieje od 1951 roku. Obecnie drużyna gra w IV lidze. Największe sukcesy odnosi sekcja siatkarska. Drużyna Transfer Bydgoszcz występuje w Plus Lidze, najwyższej klasie rozgrywek siatkarskich w Polsce.
Niestety, inwestycje prowadzone przez miasto nie zlikwidują kłopotów związanych z funkcjonowaniem giełdy. Wielu mieszkańców ulicy Glinki (wraz z przyległymi) skarży się na to, że w czasie giełdy nie można zaparkować samochodu i trudno wyjechać z ulic podporządkowanych na ul. Glinki.
- Po giełdzie jest ogromy bałagan, na stadionie i na ulicach leży pełno śmieci - mówi nam mieszkaniec ulicy Dąbrowa. - Co nam z tego, że teren oczyszczany jest jeszcze tego samego dnia? Czy handlowcy, którzy na giełdzie mają swoją stoiska, nie mogą wreszcie nauczyć się porządku?
Miasto nie ma już większego wpływu na to, co dzieje się na terenach przyległych do stadionu, ponieważ są one własnością prywatną