https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Onkologii z Bydgoszczy wygrało tegoroczny Ranking najlepszych szpitali w Polsce

MM
Dariusz Bloch
Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy wygrało tegoroczny Ranking Szpitali. Zdobyło 908 punktów na 1000 możliwych i zajęło pierwszą pozycję w tzw. „Złotej Setce” rankingu.

Na drugim miejscu TOP 100 znalazł się Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa (903 pkt), na trzecim Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Korczaka w Słupsku (893 pkt). Ranking przygotowywany był już po raz 14. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firmę doradczą IDEA Trade.

Fakty:

  • Po raz 14. wybrano najlepsze szpitale w Polsce
  • W rankingu uczestniczą szpitale, w których realizowanych jest 60% hospitalizacji w całym kraju.
  • Organizatorami rankingu są firma doradcza IDEA Trade oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (podległe Ministerstwu Zdrowia).
  • Patronat honorowy nad Rankingiem Szpitali objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.
  • Ranking jest elementem projektu edukacyjnego „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, prowadzonego przez Idea Trade od trzech lat · Pełna wersja rankingu i punktacja www.rankingszpitali.com.pl
  • Poniżej kolejne kategorie rankingu

>> Informacje z Bydgoszczy zdjęcia, wideo tylko na www.expressbydgoski.pl <<

Poza „Złotą Setką” w rankingu znajdują się także inne kategorie:W rankingu szpitali zabiegowych monospecjalistycznych bez onkologicznych na czele znalazł się Instytut Hematologii i Transfuzjologii z Warszawy, wyprzedzając Centrum Leczenia Oparzeń z Siemianowic Śląskich.

Na pierwszym miejscu wśród szpitali niezabiegowych znalazł się Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, na drugim Szpital Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. Św. Jadwigi z Opola.

- W związku z powstaniem od 1. października sieci szpitali, czyli tzw. Systemu PSZ (podstawowe szpitalne zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej), także nasz Ranking pokazuje rezultaty szpitali w poszczególnych poziomach. – mówi Marcin Malinowski z Idea Trade, organizator rankingu.

Poniżej zwycięzcy w poszczególnych poziomach sieci:
Sieć szpitali poziom I – Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa
Sieć szpitali poziom II – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy
Sieć szpitali poziom III – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku
Sieć – szpitale onkologiczne lub pulmonologiczne – Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy
Sieć – szpitale pediatryczne – Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr. S. Popowskiego z Olsztyna
Sieć – szpitale ogólnopolskie –Szpital Uniwersytecki nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Do sieci zakwalifikowano 594 szpitale. Dysponują one ponad 145 tysiącami łóżek. W sieci szpitali I stopnia znalazły się 283 jednostki, II stopnia 96 szpitali, a III stopnia 62 placówki. Sieć stanowi też 13 szpitali pediatrycznych, 20 szpitali onkologicznych, 30 pulmonologicznych i 90 ogólnopolskich.

Wśród szpitali poza siecią najlepszy rezultat osiągnął Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lecznica Dzieci i Dorosłych Szpital im. I. Mościckiego sp. Z o.o. z Chorzowa.

Dodatkowo zostali wybrani też zwycięzcy w województwach. Pełna wersja rankingu, więcej informacji i punktacja dostępne są na www.rankingszpitali.com.pl

Organizatorami rankingu są firma doradcza IDEA Trade oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
TorTor
Tak sobie wmawiają zakompleksieni bydgoszczanie.
r
runiem z to-RUŃ-iem
o tym wie chyba każdy mieszkaniec regionu oprócz zakompleksionych mieszkańców miasta A, wg Pietrka Całbeckiego?
T
TorTor
To efekt reformy sieci szpitali, jak i tego, że wielu lekarzy czy też rezydentów zwalnia się ze szpitali bydgoskich lub ograniczają liczby godzin pracy. Akurat Toruń nie ma z tym nic wspólnego, bo toruńscy pacjenci jak i z okolicznych gmin są kierowani do innych szpitali w Grodzie Kopernika. Jakoś nie słyszałem, aby ktokolwiek z Torunia musiał przyjeżdżać specjalnie do Bydgoszczy. Wyjątkiem może być CO, ale to szpital wojewódzki. Tak samo jak dzieci z Bydgoszczy i województwa przyjeżdżają do toruńskiego szpitala dziecięcego np. na dializy. Ale w Toruniu nikt z tego problemu nie robi. Nie martw się sebuś, szpital na Bielanach pomału kończy rozbudowę. Następnie szpital na Batorego będzie remontowany i rozbudowywany. Poza tym, przydałby się jeszcze jeden szpital onkologiczny w naszym województwie, żebyś już nie musiał się martwić seba, zwłaszcza że po tym jak zatruta jest ziemia po Zachemie i wody gruntowe w okolicznych osiedlach, to podejrzewam, że wkrótce 80% pacjentów bydgoskiego szpitala onkologicznego, będą stanowić sami mieszkańcy Bydgoszczy :/
s
seba-76
Gdyby komukolwiek z państwa dziennikarzy chciało się sprawdzić w NFZ, to mogłoby się okazać, że w poradniach i oddziałach szpitalnych, bydgoszczanie stanowią 30-40% pacjentów. Reszta to chorzy z kuj-pomu i województw ościennych. W przyszłym roku może już nie być tak różowo. W niektórych poradniach szpitalnych, czas oczekiwania wzrósł o 100% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Pytanie czy to efekt reformy sieci szpitali, czy przebudowy szpitala na Bielanach?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski