Były trzecie w województwie

Iwona Matusiak
Mecze były zacięte, a zawodniczki nie odpuszczały do samego końca. Kibice mogli oglądać pasjonujące spotkania.

Mecze były zacięte, a zawodniczki nie odpuszczały do samego końca. Kibice mogli oglądać pasjonujące spotkania.<!** Image 2 align=none alt="Image 202674" sub="Piłkarki ręczne z Szubina cieszyły się ze zdobytych medali i pucharu, o które nie było wcale łatwo / Fot. Jan Drwęcki">

Reprezentacja dziewcząt z Szubina wzięła udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w MiniPiłce Ręcznej Dziewcząt.

Finał rozgrywek odbył się w Lubiczu, a udział w nim wzięły zespoły z dorobkiem punktowym zaliczonym z zawodów półfinałowych. Były to drużyny ze Szkoły Podstawowej w Lubiczu, których stosunek bramek wynosił 11:4 i tym samym startowały z dorobkiem 2 punktów, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Osięcin miały zerowy dorobek punktowy, na swoim koncie zanotowały bowiem 4 zdobyte bramki i 11 straconych. Reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie startowała z 1 punktem (bramki 8:8), natomiast uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie z takim samym bilansem bramek również rozpoczęły grę z jednym oczkiem na koncie.

W finale rozegrano cztery mecze systemem każdy z każdym. Dziewczęta, pomimo wcześniejszych dorobków punktowych, walczyły do samego końca o jak najlepszą pozycję. Każda drużyna miała ochotę na powrót do domu z medalami i pucharami. I tak SP Osięciny wygrało z SP nr 2 Koronowo 26:4, dziewczęta z Lubicza pokonały uczennice z Szubina 18:5, natomiast z zespołem z Koronowa zwyciężyły 17:7. Dziewczęta z SP nr 1 w Szubinie przegrały również z SP Osięciny 17:7. Tym samy na czele tabeli znalazła się reprezentacja z Lubicza z dorobkiem 6 punktów, za nimi uplasowały się zawodniczki z Osięcin, które zgromadziły 4 punkty, na trzecim stopniu podium stanęły uczennice z Szubina, które wywalczyły 1 punkt (bilans bramek 20:43). Stawkę zamknęły piłkarki ręczne z Koronowa, które również zdobyły 1 punkt, ale miały lepszy bilans bramek straconych i zdobytych 19:51.<!** reklama>

- Dziewczęta z SP nr 1 w Szubinie pokonały SP Koronowo korzystniejszym stosunkiem bramek. Trzecie miejsce i brązowe medale naszych szczypiornistek to piękny sukces. Gratulacje dla dziewcząt i ich opiekunki Ilony Nowakowskiej - skomentował zawody Jan Drwęcki, koordynator sportu gminnego w Szubinie.