MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszczanie zobaczą Młyny Rothera od środka. Weekend pełen atrakcji na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

sier, źródło: UM Bydgoszczy
Zdjęcie zrobione w czerwcu 2018 podczas zwiedzania młynów
Zdjęcie zrobione w czerwcu 2018 podczas zwiedzania młynów Dariusz Bloch/archiwum
UM Bydgoszczy zaprosił wszystkich mieszkańców do zapoznania się z jedną z ważniejszych inwestycji w Bydgoszczy – przez cały weekend za darmo będzie można zwiedzać wnętrza Młynów Rothera. Z kolei w piątek 21 września odbyła się projekcja multimedialna, dzięki której można było zobaczyć, co powstanie w zrewitalizowanych budynkach. Był też koncert Doroty Miśkiewicz.

W sobotę i w niedzielę 22 i 23 września miasto zaprosiło wszystkich na darmowe zwiedzanie wnętrz Młynów Rothera. 20-osobowe grupy wpuszczane będą do środka do 20 minut. Po Młynach mieszkańców oprowadzi przewodnik.

Wejściówki (darmowe) na sobotnie i niedzielne zwiedzanie Młynów można było odebrać w Bydgoskim Centrum Informacji.

PROGRAM PREZENTACJI MŁYNÓW ROTHERA

  • 22-23 września Młyn Rothera
  • 10.00-17.00 zwiedzanie Młyna z przewodnikiem: 20 osobowe grupy wpuszczane co 20 minut.

W piątek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się mapping - audiowizualny pokaz na Młynach Rothera. Dzięki niemu bydgoszczanie mogli dowiedzieć się, co powstanie w młynach po ich rewitalizacji. Kulminacją piątkowych atrakcji był koncert Doroty Miśkiewicz - wokalistki jazzowej, skrzypaczki, kompozytorki, autorki tekstów piosenek, córki saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza.

W piątek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się mapping - audiowizualny pokaz na Młynach Rothera. Dzięki niemu bydgoszczanie mogli dowiedzieć się, co powstanie w młynach po ich rewitalizacji. Kulminacją piątkowych atrakcji był koncert Doroty Miśkiewicz - wokalistki jazzowej, skrzypaczki, kompozytorki, autorki tekstów piosenek, córki saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza. Z kolei w sobotę i niedzielę bydgoszczanie będą mieli okazję zobaczyć młyny od środka.Trwa rewitalizacja Młynów Rothera – dzięki niej zabytkowy gmach będzie znów tętnił życiem i służył mieszkańcom oraz turystom. W spichrzu zbożowym miasto zrealizuje projekt „Park kultury”. Na jego realizację uzyskano 15 mln unijnego dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakłada on prace budowlano-konserwatorskie i adaptacyjne wraz z zakupem niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno – edukacyjnej sprzętu i wyposażenia. Jedna ze stref ma obejmować „Ogrody Wody. Stany Skupienia”. W spichrzu mącznym zrealizowane zostaną inne projekty, które mają między innymi wzmocnić turystyczny potencjał miasta np. ekspozycję prezentującą funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Budynek łazienek wykonany jako wolnostojący na planie prostokąta, usytuowany nad brzegiem rzeki Brdy, za północnym szczytem spichlerza zbożowego (północnego) poddany zostanie również rewitalizacji. Będzie stanowił zaplecze dla obsługi tramwaju wodnego. Budynek młyna (łączący oba spichrza) będzie pełnił między innymi funkcję klatki schodowej. Zaplanowano w nim umieszczenie wind. Na jego szczycie znajdzie się taras widokowy.Projekt budowlany zakłada też zagospodarowanie otoczenia. Na terenie działki projektuje się duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają schody z elementami zieleni oraz małej architektury, która może być traktowana jako siedziska, miejsca wypoczynku, przestrzeń rekreacyjna itp. Ich istotnym elementem mają być niecki i fontanny wypełnione wodą. Taras będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, które dostaną się na niego za pomocą pochylni.Na tarasie zaprojektowano odbudowę budynku kotłowni, który może pełnić funkcję kawiarni. Pod tarasem znajdą się ogólnodostępne toalety oraz parking. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowego wydarzenia.

Rozświetlone Młyny Rothera i koncert na Wyspie Młyńskiej w B...

Rewitalizacja młynów

Trwa rewitalizacja Młynów Rothera – dzięki niej zabytkowy gmach będzie znów tętnił życiem i służył mieszkańcom oraz turystom. W spichrzu zbożowym miasto zrealizuje projekt „Park kultury”. Na jego realizację uzyskano 15 mln unijnego dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakłada on prace budowlano-konserwatorskie i adaptacyjne wraz z zakupem niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno – edukacyjnej sprzętu i wyposażenia. Jedna ze stref ma obejmować „Ogrody Wody. Stany Skupienia”.

ZOBACZ**Emerytury 2019. Szykuje się REKORDOWA waloryzacja?**

W spichrzu mącznym zrealizowane zostaną inne projekty, które mają między innymi wzmocnić turystyczny potencjał miasta np. ekspozycję prezentującą funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Budynek łazienek wykonany jako wolnostojący na planie prostokąta, usytuowany nad brzegiem rzeki Brdy, za północnym szczytem spichlerza zbożowego (północnego) poddany zostanie również rewitalizacji. Będzie stanowił zaplecze dla obsługi tramwaju wodnego. Budynek młyna (łączący oba spichrza) będzie pełnił między innymi funkcję klatki schodowej. Zaplanowano w nim umieszczenie wind. Na jego szczycie znajdzie się taras widokowy.

Projekt budowlany zakłada też zagospodarowanie otoczenia. Na terenie działki projektuje się duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają schody z elementami zieleni oraz małej architektury, która może być traktowana jako siedziska, miejsca wypoczynku, przestrzeń rekreacyjna itp. Ich istotnym elementem mają być niecki i fontanny wypełnione wodą. Taras będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, które dostaną się na niego za pomocą pochylni.

Na tarasie zaprojektowano odbudowę budynku kotłowni, który może pełnić funkcję kawiarni. Pod tarasem znajdą się ogólnodostępne toalety oraz parking.

Zobacz: FLESZ - likwidacja zmiany czasu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo