Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszczanie zarzucili Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju uwagami w sprawie drogi ekspresowej S10.

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Głosy dotyczące S10 były drugie w kolejności pod względem liczby zgłoszonych uwag
Głosy dotyczące S10 były drugie w kolejności pod względem liczby zgłoszonych uwag Dariusz Bloch
Skrzynka, która miała służyć zbieraniu opinii do konsultacji, zapchała się.

Ministerstwo, które planuje budowę dróg krajowych, nie może poradzić sobie z organizacją konsultacji społecznych. Wiele osób i organizacji, które chciały e-mailowo zgłosić swoje uwagi do konsultowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, nie mogło tego zrobić.
[break]

- Na konferencji podsumowującej konsultacje dowiedzieliśmy się, że głosy dotyczące S10 były drugie w kolejności pod względem liczby zgłoszonych uwag - mówi Beata Krzemińska, rzecznik marszałka województwa.
Do udziału w konsultacjach nad projektem, który zakładał, że do 2023 roku nie powstanie żaden nowy odcinek drogi ekspresowej S10, zachęcały samorządy i organizacje społeczne w regionie.

- Każdy tego typu instrument współdecydowania wspieramy i wspierać będziemy jako miasto, choćby przez zachęcanie mieszkańców do wzięcia udziału w debacie publicznej. Prosimy też o wspólny głos samorządowców. Mieszkańcom, którzy wzięli udział w konsultacjach, dziękujemy, bo to wspólny głos, we wspólnej sprawie - mówi Piotr Kurek z biura prasowego bydgoskiego ratusza.
Łącznie do ministerstwa wpłynęło nie tylko drogą mailową, ale i tradycyjną pocztą, ponad 20 tysięcy uwag. Akcje lobbingowe, oprócz Bydgoszczy, nakręcał Wrocław, Szczecin i Koszalin. Skutek? „Skrzynka pocztowa adresata jest pełna i obecnie nie akceptuje żadnych wiadomości e-mail. Spróbuj później ponownie wysłać tę wiadomość lub skontaktuj się bezpośrednio z adresatem” - odpowiada automat ministerstwa.

- Wysłałem swoje uwagi do konsultacji, ale nie dotarły. Otrzymałem jednak przeprosiny i zapewnienie, że mogę wysłać jeszcze moje opinie, które zostaną wzięte pod uwagę - mówi Mikołaj Głuszkowski ze Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska. Teraz MIiR chce naprawić błąd. Jak się dowiedzieliśmy, wszyscy ci, którzy otrzymali odpowiedź o niemożności dostarczenia swoich uwag do konsultacji, będą mogli to zrobić jeszcze do 6 lutego.
Z jakimi wnioskami zgłaszali się do MIiR bydgoszczanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!