Bydgoszczanie z medalami mistrzostw świata w muaythai

LPN
Facebook/Polski Związek Muaythai
Czempionat globu odbył się w Abu-Dhabi. Bardzo dobrze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich spisała się reprezentacja Polski.

Biało-czerwoni wywalczyli trzy złote oraz dwa brązowe medale. To najlepszy wynik w historii. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 8. miejscu na 81 państw.

Dwa krążki zdobyli bydgoszczanie. Mistrzem został Jakub Rajewski (kat. 71 kg), z kolei Oskar Siegiert stanął na najniższym stopniu podium (67 kg).

Obaj rozpoczynali sportowe kariery w "MUAYTHAI Legion Bydgoszcz" przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy. Obecnie Jakub "BydLuck" Rajewski wspólnie z Robertem Miękczyńskim, Pawłem Kowalskim i Kamilem Krokowskim prowadzą ten klub.